Filmu 'Sapņu komanda 1935' izrādīs Lietuvas kinoteātros
Foto: Publicitātes foto

Kauņā, 21. februārī ar vērienīgu pirmizrādi tiks uzsākta latviešu filmas "Sapņu Komanda 1935" izrādīšana Lietuvā, portālu "Delfi" informē SIA "Platforma Film" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz pirmizrādi ir aicināts ierasties Lietuvas basketbola leģenda Arvīdas Sabonis un citi sabiedrībā zināmi cilvēki, kā arī basketbolisti.

"Platforma" ir noslēgusi līgumu ar kinoteātru ķēdi "Forum Cinemas" Lietuvā un no 22. februāra filmu sāks rādīt lielākajās pilsētās – Viļņā, Šauļos, Klaipēdā un Paņevežos.

Filma "Sapņu komanda 1935" ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā 1935. gadā Ženēvā. Tas ir notikums, kas lielā mērā ietekmēja arī Lietuvas basketbola attīstību, jo Latvijas uzvara iedvesmoja mobilizēt spēkus un attīstīt šo sporta veidu arī Lietuvā. Tas vainagojās lieliskiem panākumiem un turpmāk visu pirmskara laiku Eiropas basketbolā valdīja abas Baltijas valstis.

1935. gadā uzvarēja Latvijas valstvienība, bet divos nākamajos Eiropas čempionātos 1937. gadā Rīgā un 1939. Kauņā uzvarēja Lietuvas valstsvienība. Interesants fakts, ka pēc Kauņā notikušā trešā Eiropas čempionāta finālspēles starp Latviju un Lietuvu rezultāts izraisīja pat diplomātisku skandālu.

Filmas "Sapņu Komanda 1935" pirmizrāde Latvijā bija 2012. gada 19.novembrī. Latvijā filmu jau ir noskatījušies gandrīz 150 000 skatītāju.

Galvenajās lomās - Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Mārcis Manjakovs, Jānis Vimba, Viktors Ellers, Andris Bulis, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzkops, Gints Andžāns, Uldis Norenbergs, Intars Rešetins, Pēteris Gaudiņš, Lāsma Kugrēna un citi.

Tags

Andris Bulis Forum Cinemas Intars Rešetins Sapņu komanda 1935
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form