Foto no filmēšanas laukuma: Rīgā top filma par grāfieni Alisi fon Trotu
Foto: Jānis Deinats

"BBstudios" filmēšanas paviljonos Vagonu ielā uzsākta režisores Signes Birkovas pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas "Lotus" uzņemšana. Topošajā filmā piedalās tādi populāri aktieri kā Baiba Broka, Vilis Daudziņš un Rēzija Kalniņa. Galveno lomu atveido Eiropas kino zvaigzne – lietuviešu aktrise Severija Janušauskaite.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filma tiek pieteikta kā aizraujošs stāsts par jaunu, radošu būtni, kura 1919. gada Latvijā alkst izaicinājumu un iekšējas brīvības.

"Lotus" iecerēta komiski fantasmagorisks stāsts par vācbaltu grāfieni Alisi Fon Trotu – sievieti "autsaideri", kura ir sveša starp savējiem un savējā starp svešiem, taču, pārvarot fiziskus, mentālus un aizspriedumu radītus šķēršļus, kļūst par latviešu mēmā kino avangarda filmu veidotāju.

Stilizētajā kostīmfilmā savīsies dažādu kino žanru elementi un citāti no pasaules kino šedevriem – vērīgi skatītāji varēs manīt atsauces uz Alfrēdu Hičkoku, Orsonu Velsu, Andreju Tarkovski un citiem. Vienlaicīgi tā ir arī režisores atzīšanās mīlestībā mēmajam kino: filmā parādīsies vairākas it kā galvenās varones veidotas epizodes, un, lai piešķirtu lielāku autentiskumu šiem stilizētajiem mēmā kino fragmentiem, tie uzņemti ar autentisku 1921. gada kinokameru.

Foto no filmēšanas laukuma: Rīgā top filma par grāfieni Alisi fon Trotu
Foto: Agnese Zeltiņa

Kā norāda filmas veidotāji, līdz šim Latvijas kinematogrāfā to vēl neviens nav darījis – reto kameru producents Roberts Vinovskis iegādājās speciāli "Lotus" filmēšanai. Arī pati filma tiek uzņemta nevis ar digitālajām kino kamerām, bet analogā formātā, uz 16 mm "Kodak" kinolentes.

"Filmas stāstā laimīgas sakritības rezultātā vācbaltu grāfiene Alise Fon Trota kļūst par latviešu mēmā kino avangardisko sinemato-grāfieni. Un laimīgas sakritības rezultātā šajā lomā būs redzama Eiropā pazīstamā lietuviešu aktrise Severija Janušauskaite, aktrise, kura ir kā dabas stihija, kurā temperaments savienojas ar kino tik nepieciešamo noslēpumainību. Severija ir aktrise ar pārlaicīgu kino harismu un pāri plūstošu emocionālu jaudu," par galvenās varones atveidotāju stāsta filmas režisore Signe Birkova.

Severija Janušauskaite ir lietuviešu teātra un kino aktrise, kas starptautisku atpazīstamību un atzinību guvusi pēc dalības seriālā "Babilona Berlīne" (2017). Latvijas skatītāji jau iepazinuši aktrisi Jevgēņija Paškēviča darbā "Ko zina klusā Gerda" (2020) un Toma Vengra filmā "Dzimtene" (2019).

Filmā piedalīsies arī latviešu aktieri Mārtiņš Kalita, Andis Strods, Iveta Pole, Āris Matesovičs, Jana Čivžele, Lauma Balode un citi.

Foto no filmēšanas laukuma: Rīgā top filma par grāfieni Alisi fon Trotu
Foto: Agnese Zeltiņa

"Lotus" režisore Signe Birkova ir veidojusi spēles īsfilmas, eksperimentālu animācijas filmu, dokumentālas filmas un analogā kino performances. Režisore oktobrī nosvinēja savas pirmās dokumentālās pilnmetrāžas filmas "Uguns aplis" pirmizrādi šī gada Rīgas Starptautiskajā kino festivālā. Filma "Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze" saņēmusi Latvijas "Fipresci" balvu 2014. gadā, bet Kultūras akadēmijas maģistra darbs "Viņu sauca Haoss Bērziņš", mazbudžeta zinātniskās fantastikas stilistikā veidotā īsfilma piedalījās Karlovivaru kinofestivāla sadaļā "European Film Promotion" 2019. gadā un vienlaikus ir izrādīta sinefīlu skatēs daudzās valstīs. Signe ir arī "Baltic Analog Lab" līdzdibinātāja un biedre.

Signe Birkova ir filmas scenārija autore un režisore, operators – Mārtiņš Jurevics, mākslinieks – Mārtiņš Straupe, kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa.

"Lotus" top "Studijā Lokomotīve", producenti ir Roberts Vinovskis un Dominiks Jarmakovičs, no Lietuvas puses filmu kopproducē "Studio Uljana Kim".

Filma uz kinoekrāniem gaidāma 2023. gadā.

Tags

Filma Lotus Baiba Broka (aktrise) Mārtiņš Kalita Rēzija Kalniņa Vilis Daudziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form