Žerārs Depardjē
Foto: AFP/Scanpix

Trešdien, 27. janvārī Francijas "Cēzara" balvai tika nominēti kino veterāni Žerārs Depardjē, Katrīna Denēva un Izabella Ipēra, savukārt apbalvojums par mūža ieguldījumu piešķirts Holivudas aktierim Maiklam Duglasam.

"Cēzara" balva ir augstākais kino apbalvojums Francijā.

Nomināciju sarakstā dominē filma "Trois souvenirs de ma jeunesse" ("Jaunības atmiņas") par antropologu Tadžikistānā. Filma izvirzīta balvām 11 kategorijās, tai skaitā "Labākā filma" un "Labākais režisors".

Uz labākās filmas nosaukumu pretendē arī kinolente "Dheepan" par Šrilankas bēgļu likteni Francijā. Filma pagājušogad ieguva Kannu kinofestivāla apbalvojumu "Zelta palmas zars".

Par festivāla galveno balvu sacentīsies arī biogrāfiskā filma "Marguerite", ko Francija izvirzīja ASV Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā ārzemju filma".

Par labākās filmas nosaukumu sacentīsies vēl arī kinolentes "Fatima", "Mustang", "The Measure of a Man" un "Mon Roi".

Depardjē un Ipēra nominēti par galvenajām lomām filmā "Valley of Love". Kino veterāni tajā spēlē sērojošu pāri, kas atjauno attiecības braucienā pa tuksnešaino Nāves ieleju Kalifornijas štatā, ASV.

Depardjē un Ipēra ir visvairāk reižu nominētie aktieri "Cēzara" balvu vēsturē. Abi aktieri kopā saņēmuši 32 nominācijas. Depardjē uzvarējis divas reizes, bet Ipēra - vienu.

72 gadus vecā Denēva šogad saņēma 14."Cēzara" balvas nomināciju par otrā plāna lomu filmā "La tete haute" ("Ar paceltu galvu").

Tags

Katrīna Denēva Žerārs Depardjē
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

aktuālie pasākumi

Comment Form