Gaujas filma 'Izlaiduma gads' startēs prestižajā Monreālas kinofestivālā
Foto: Publicitātes foto

Andra Gaujas debijas mākslas filma "Izlaiduma gads" (starptautiskais nosaukums "The Lesson") 27. augustā piedzīvos pasaules pirmizrādi Monreālas Pasaules Filmu festivālā, kas ir viens no prestižākajiem kinofestivāliem pasaulē. Latvijas filma ir iekļauta debijas filmu konkursa skatē, kur no visas pasaules izraudzītas 18 filmas, portālu "Delfi" informē filmas veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tas ir īpašs notikums Latvijas kino, jo Monreālas festivāls ir vienīgais oficiāli akreditētais "A" klases kinofestivāls visā Ziemeļamerikā. Līdz šim vienīgā pilnmetrāžas filma, kas pārstāvējusi festivālā Latviju, ir Lailas Pakalniņas 1998. gada filma "Kurpe". Drīz pēc Monreālas festivāla "Izlaiduma gads" piedalīsies vēl divos nozīmīgos starptautiskos kinofestivālos: Bergenas Starptautiskajā kinofestivālā Norvēģijā un Krievijas starptautiskajā kinofestivālā "Kinošok" - abi festivāli noritēs septembrī.

Savukārt Latvijas pirmizrādi Andra Gaujas filma piedzīvos oktobrī. Sīkāka informācija par Latvijas pirmizrādi un par filmas izrādīšanas plāniem Latvijā tiks sniegta otrdien, 12. augustā, Nacionālā Kino centra rīkotā preses konferencē.

"Izlaiduma gads" ir stāsts par jaunu skolotāju Zani, kas aiziet par tālu savos centienos nodibināt draudzīgas attiecības ar klasi, nokļūstot sarežģītā personisku attiecību mezglā. Spēlfilma ir veidota dokumentālā stilistikā, sadarbojoties profesionāliem aktieriem (Inga Alsiņa-Lasmane, Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, Andrejs Smoļakovs, Ivars Auziņš, Laura Atelsone u.c.) ar jauniešiem bez aktieru pieredzes (Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Aigars Ligers, Edgars Siliņš, Elza Feldmane, Agirs Neminskis u.c.).

Filmas režisors Andris Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs iemantoja plašu atzinību pasaulē ar savu iepriekšējo kopdarbu - dokumentālo filmu "Ģimenes Lietas" ("Family Instinct"), kas ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā "Silverdocs" tika atzīta par 2011. gada labāko dokumentālo filmu pasaulē un ir piedalījusies vairāk nekā 25 starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē. "Izlaiduma gads" ir Gaujas debija pilnmetrāžas mākslas kino.

Filmas režisors ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Ilze Kauliņa, scenārija autori Lauris Gundars un Andris Gauja, montāžas režisors Tambets Tasuja (Igaunija), producenti - Guna Stahovska un Andris Gauja. Filma uzņemta Latvijā, Francijā un Krievijā. Filmas pēcapstrāde veikta Mombajā, Indijā - studijās "Prasad Group" un "FutureWorks". 

Tags

Andris Gauja Ivars Auziņš Lauris Gundars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form