Īsfilmu festivālā '2Annas' galveno balvu saņem filma no Šveices
Foto: Publicitātes foto

Jau astoņpadsmito reizi norisinoties Rīgas Starptautiskajam īsfilmu festivālam “2Annas”, noskaidrota labākā Latvijas, Baltijas un starptautiskā īsfilma. Galveno nomināciju - "Zelta Annu" - šogad saņēmusi šveiciešu režisora Maikla Freja (Michael Frei) animācijas filma “Iespraud un spēlē” (Plug&Play).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji, ģipša "Annas" šogad saņēma igauņu animators Prīts Tenders (Priit Tender) ar darbu "Tārpu barotājs" (The Maggot Feeder) nominācijā labākā Baltijas īsfilma, savukārt režisore Anete Melece ar īsfilmu "Kiosks" saņēma balvu nominācijā labākā Latvijas īsfilma.

"Mums ir patiess prieks par pašmāju režisores, animatores Anetes Meleces panākumiem konkursā, saņemot gan Latvijas labākās īsfilmas statusu, gan atbalstītāju simpātiju balvas," stāsta festivāla programmu direktore Anna Veilande-Kustikova.

"Jāatzīst gan, ka igauņi ir "noturējuši fronti" un paņēmuši visas balvas Baltijas starptautiskajā īsfilmu skatē, tomēr par labāko starptautisko īsfilmu atzīta tik tiešām oriģināla un svaiga skatījuma šveiciešu animācijas filma, kuru varētu definēt arī kā robežpārkāpēju – tādu, kas šķērso robežas gan idejiski, gan tehniski," norāda Veilande-Kustikova.

Izvēloties no vairāk nekā tūkstoš konkursam iesūtītajām īsfilmām un 42 starptautiskajās skatēs izrādītajām filmām, ekspertu žūrija nominācijā labākā starptautiskā īsfilma stikla diplomus piešķīra austriešu režisorei Vanesai Grafingholtai (Vanessa Grahingholt) par darbu "Traukošanās" (To Tupper), savukārt otru stikla diplomu saņēma režisore Jeongeuna Čoi (Jeoungen Choi) no Korejas Republikas par filmu "Pacelties virs" (Rise Above).

Baltijas labāko īsfilmu konkursā šogad triumfē igauņu režisori, papildus Ģipša Annai saņemot divus stikla diplomus – režisors Andres Tenusārs (Andres Tenusaar) par animācijas filmu "Trīsstūra afēra" (The Triangle Affair) un režisore Marija Reinupa (Maria Reinup) par spēlfilmu "Maja" (Mai).

Par labāko latviešu īsfilmu atzīta režisores un animatores Anetes Meleces kopdarbs ar šveiciešu kolēģiem – filma "Kiosks", kas ir stāsts par kioska pārdevēju Olgu. Viņa sapņo par ceļojumu uz kādu eksotisku zemi. Šis sapnis šķiet nepiepildāms. Taču notiek kāds negadījums un Olgas dzīve pārvēršas. "Kiosks" ir režisores maģistra diplomdarbs Lucernas Mākslas augstskolā. Filma producēta Cīrihes filmu studijā "Virage Film". Šveicē veidoto filmu atbalstījis arī Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Šogad Rīgas Starptautiskajā īsfilmu festivālā "2Annas" kopumā tika izrādītas piecas starptautiskās īsfilmu skates, kā arī viena Baltijas konkursa skate. Konkursam iesūtītos vairāk nekā tūkstoš darbus vērtēja starptautiska žūrija – latviešu režisors Aiks Karapetjans, žurnāla "Film Comment" Eiropas redaktors, Oberhauzenes Starptautiskā īsfilmu festivāla filmu atlases komitejas loceklis un vācu kinokritiķis Olafs Millers (Olaf Möller) un nīderlandiešu filmu producents, kino konsultants un viens no Ūmeo starptautiskā filmu festivāla (Zviedrija) dibinātājiem Toms Palmens (Thom Palmen).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Tags

2Annas Aiks Karapetjans
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form