'Izlaiduma gads' jau pirmajās trīs dienās pulcē 4 500 skatītāju
Foto: Publicitātes foto

Andra Gaujas debijas spēlfilma "Izlaiduma gads" jau pirmajā nedēļas nogalē sasniegusi rekordlielu skatītāju statistiku, informē filmas veidotāji.

Kopš 10. oktobra Latvijas pilsētās uz 13 ekrāniem filmu noskatījušies 4 374 cilvēki, kā arī vairāki simti cilvēku filmu redzējuši mazākās kinozālēs dažādās Latvijas vietās - kopējais skaits mērāms vismaz 4 500 skatītāju.

Šis ir viens no izcilākajiem rezultātiem uz pēdējo gadu Latvijas kinofilmu fona, savukārt proporcionāli valsts piešķirtajiem līdzekļiem "Izlaiduma gads" ir vēl nebijis veiksmes stāsts, apgalvo filmas veidotāji, - valsts tās tapšanai piešķīrusi vien 35 000 eiro (filmas kopbudžets, ieskaitot pagaidām neapmaksāto komandas darbu un nemateriālos ieguldījumus, sasniedz 350 000 eiro). Filmu kopumā Latvijā plānots izrādīt aptuveni 110 vietās - gandrīz visās pilsētās, kā arī mazākos novadu centros.

"Izlaiduma gads" izsaucis arī plašu rezonansi medijos un sociālajos tīklos, un auditorija ir sadalījusies krasi atšķirīgās nometnēs - vieni filmu slavē, citi kritizē. Latvijā filmu pārsvarā skatās jauna gadagājuma cilvēki, kas pārsvarā filmu vērtē pozitīvi.

Tikmēr vairāki vietējie kinokritiķi to paguvuši asi kritizēt par neatbilstību klasiskiem kritērijiem. Savukārt pasaulē filma uzsākusi veiksmīgu ceļu kinofestivālos - pēc pasaules pirmizrādes elitārajā Monreālas kinofestivālā tā startēja Bergenas starptautiskajā kinofestivālā, paralēli tam - Krievijas festivālā "Kinošok". Jau pēc nedēļas filma dosies uz prestižo Čikāgas Starptautisko kinofestivālu.

"Izlaiduma gads" ir spēlfilma, kas ir veidota dokumentālā stilistikā, "imitējot realitāti". Tā stāsta par jaunu skolotāju Zani, kas aiziet par tālu savos centienos nodibināt draudzību ar audzināmo klasi, nokļūstot sarežģītā personisko attiecību mezglā. Filmai ir vecuma ierobežojums "16+".

Filmas režisors ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, scenāristi Lauris Gundars un Andris Gauja, producenti Guna Stahovska un Andris Gauja.

Galvenajā lomā ir Inga Alsiņa-Lasmane, savukārt skolnieku lomās ir iejutušies dažādu Latvijas skolu jaunieši bez iepriekšējas pieredzes aktiera darbā. Filma producēta studijā "Riverbed" (Latvija) sadarbībā ar "Mojo Raiser Production" (Latvija) un "Horosho Production" (Krievija).

Tags

Andris Gauja Izlaiduma gads Lauris Gundars

Comment Form