Kinoteātrī 'Kino Bize' notiks Rīgas Pasaules filmu festivāls
Foto: Attēls no filmas 'Chosen (Custody of the Eyes)'

Ar vizuāliem pētījumiem par pasaules daudzveidību no 27. līdz 30. aprīlim Rīgā, kinoteātrī "Kino Bize" ceturto reizi norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls, portālu "Delfi" informēja kinoteātra pārstāvji. Festivāla četru dienu programmā izrādīs plaša spektra dokumentālās-etnogrāfiskās filmas un notiks sarunas ar filmu veidotājiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas Pasaules filmu festivāls veltīts kino un etnogrāfijas attiecībām, un tā programmā atlasīti pēdējo gadu dokumentālā kino darbi no visas pasaules. Festivāla programmas tematiskais vadmotīvs šogad ir "Atklājot neparedzamo", un tās kurators ir Tallinas Universitātes Antropoloģijas nodaļas vadītājs Karlo Kubero (Carlo A. Cubero). Četru dienu filmu programmā skatītājiem tiks demonstrētas dokumentālās pilnmetrāžas filmas un īsfilmas, kas saturiski un formāli vēsta par neparedzamiem pavērsieniem, atklājumiem, nepieciešamību improvizēt un ļauties notikumiem. Tās ir filmas, kuru darbību virza ziņkārība un intuīcija, nevis strikts, iepriekš noteikts virziens un galamērķis.

Kinoteātrī 'Kino Bize' notiks Rīgas Pasaules filmu festivāls
Foto: Attēls no filmas 'Atbalsis'

Festivāla seansi, pasākumi un diskusijas pievērsīsies dažādajām režijas un naratīva stratēģijām, ko filmu veidotāji izmanto, lai auditorijai parādītu sakritības, sagadīšanās un pārsteidzošus atklājumus, kas kļūst iespējami, veidojot filmas. Starp filmās skartajām tēmām figurē gan līgavu zagšanas tradīcijas Kirgizstānā un slepeni Gvinejas sieviešu rituāli, gan mūsdienu Eiropas portrets franču lielceļa kafejnīcā, rurālā kultūra ASV un flânerie jeb pilsētas izzināšana šķietami bezmērķīgās pastaigās. Pēc filmu seansiem notiks jautājumu un atbilžu sesijas ar filmu veidotājiem klātienē vai "Skype" video tiešsaistē.

Papildus pamatprogrammai festivāla ietvaros notiks arī godalgotā britu režisora Šona Makalistera (Sean McAllister) filmu retrospekcija, kura režijas rokraksts spilgti iemieso festivāla tematiku. Makalisters, kurš veidojis filmas arī BBC, pazīstams ar neparasto tiešumu un intimitāti, ar kādu savās filmās ataino vienkāršu cilvēku dzīves, kas, iekļuvuši politisku un personīgu konfliktu varā, izdzīvo sarežģītos apstākļos. Retrospekcijā tiks izrādītas četras viņa jaunākās filmas, kas sniedz spēcīgu un personīgu ieskatu Tuvo Austrumu reģiona valstu saspīlējumos, kā arī Japānas sabiedrībā no neierasta skatu punkta. Šons Makalisters būs klātienē, lai tiktos ar skatītājiem un 29. aprīlī pasniegtu meistarklasi par dokumentālo filmu veidošanu.

Kinoteātrī 'Kino Bize' notiks Rīgas Pasaules filmu festivāls
Foto: Attēls no filmas 'Sirijas mīlasstasts'

Šona Makalistera pazīstamākā filma "Sīrijas mīlasstāsts" ("A Syrian Love Story", 2015) seko Sīrijas politisko bēgļu ģimenes dzīvei piecu gadu garumā Sīrijā, Libānā un vēlāk arī Francijā. Filma tikusi nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvai kā 2015. gada labākā dokumentālā filma. Iesildot Rīgas Pasaules filmu festivālu, filma "Sīrijas mīlasstāsts" kinoteātrī "Kino Bize" 22. aprīlī tiks izrādīta īpašā dubultseansā kopā ar itāļu režisora Džanfranko Rosi filmu "Ugunis jūrā".

Tags

BBC Eiropas Kinoakadēmija Kino Bize
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form