Lektorija 'Tas, ko tu nedrīksti nezināt' noslēdzošā filma – 'Pelni un dimants'
Foto: Kadrs no filmas 'Pelni un dimants'

LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra "Splendid Palace" rīkotā kinolektorija "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" noslēdzošā filma būs skatāma 22. martā pulksten 19.00, un tā būs leģendārā pasaules kino klasika no Polijas – Andžeja Vajdas viena no vislabāk zināmajām filmām "Pelni un dimants" ("Popiół i diament", 1958, Polija), portālam "Delfi" pavēstīja 
LKA Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pelni un dimants" ir pārsteidzoši skaista filma par karu, mīlestību un principiem, kas palīdzēja pasaules kino vēsturē ierakstīt Andžeja Vajdas un galvenā aktiera, par poļu Džeimsu Dīnu sauktā Zbigņeva Cibuļska vārdus.

Polija, 1945. gada maijs, kad nacistiskā Vācija ir tikko padevusies, karš ir beidzies. Vācijas karavīriem pametot Poliju, sākas cīņas par varu komunistu atbrīvotajā Polijā. Macekam, Polijas pretošanās kustības kareivim tiek dota pavēle nogalināt komunistu komisāru, taču šī pavēle viņā sēj šaubas.

Šī Vajdas filma tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajām Polijas filmām, kā arī vienu no Vajdas režijas meistardarbiem. Šī ir noslēdzošā filma viņa kara filmu triloģijā. Pirms filmas seansa skatītājus uzrunās kino kritiķe Daira Āboliņa.

Lektorija 'Tas, ko tu nedrīksti nezināt' noslēdzošā filma – 'Pelni un dimants'
Foto: Kadrs no filmas 'Pelni un dimants'

Kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" šogad svin desmit gadu jubileju un piedāvā programmu, kuras ietvaros tiek izrādītas sešas filmas, kas pēta attiecības starp kino, pilsētu un cilvēku. Lektorijs nodrošina iespēju redzēt pasaules kino klasiku uz kinoteātra lielā ekrāna, filmas skatīšanos papildina lekcija pirms tās.

Biļetes uz kinolektorija seansiem ir pieejamas iepriekšpārdošanā kinoteātra "Splendid Palace" (Elizabetes 61) kasēs. Vairāk informācijas – kinoteātra mājaslapā, pilna programma atrodama gan kinoteātra lapā, gan Kino muzejā.

Tags

Daira Āboliņa Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form