Matīsa Kažas vesternu turpinās filmēt Itālijā
Foto: "Kur vedīs ceļs" filmēšanas vieta Itālijā

Režisors Matīss Kaža darbu pie vesterna "Kur vedīs ceļš" turpina Itālijā – Dolomītu Alpos tiks filmētas vairākas vizuāli aizraujošas epizodes, kurās piedalīsies gan pazīstami Latvijas aktieri, gan itāļu kinomākslinieki, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kino centra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pusotru mēnesi gara vasaras filmēšanas perioda Latvijā, kas noslēdzās augusta beigās, režisors Matīss Kaža turpina darbu pie savas debijas spēlfilmas. Jau šonedēļ sāksies sešu dienu ilgs filmēšanas periods Itālijas reģionā Dienvidtirolē, kur tiks uzņemtas būtiskas ainas filmas prologam un dažādas epizodes ar zirgiem. Vesterns ir būtisks žanrs Itālijas kino vēsturē – te tapuši tā sauktie spageti vesterni, kuri 20. gadsimta 60. gados piedāvāja citādāku skatījumu uz amerikānisko kino žanru.

"Strādāt pie pirmā kino projekta starptautiskā līmenī ir reizē liela privilēģija un arī izaicinājums. Es biju pārsteigts par to, ar kādu aizrautību pie mana vesterna strādā ļoti pieredzējuši profesionāļi," stāsta filmas režisors un producents Matīss Kaža. Pēc divu pilnmetrāžas dokumentālo filmu pabeigšanas vesterns "Kur vedīs ceļš" 24 gadus vecajam režisoram būs pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. "Mēs radām savu stilizētu kino pasauli, kura strādā pēc konkrēta žanra noteikumiem. Un reizē arī par vesterna žanru ironizē," piebilst Kaža.

Diagonālas kompozīcijas un mežonīgas, neskartas dabas monumentalitāte – tā topošā Latvijas vesterna "Kur vedīs ceļš" vizuālo risinājumu raksturo filmas radošā komanda. Mākslinieks Jurģis Krāsons un operators Aleksandrs Grebņevs skatītājiem sola Latvijas kino iepriekš nepieredzētu vizuālo jaudu, ko bagātinās Dolomītu Alpu kinematogrāfiskās ainavas.

Filmas veidotāji uzņemšanas procesā iesaistīs itāļu kino profesionāļus, tai skaitā arī vairākus aktierus un tehnisko personālu. Uz Itāliju paredzēts ceļot arī Latvijas aktieriem – Žanetei Zvīgulei, Tomam Veličko, Egonam Dombrovskim un Jānim Skutelim. "Zirgi gan paliks mājās," stāsta filmas producente Dace Siatkovska: "Esam veiksmīgi atraduši galveno varoņu zirgiem ļoti līdzīgus dublierus Itālijā." Filmēšanā piedalīsies vairāk nekā 10 itāļu zirgi un to treneri.

Filmas "Kur vedīs ceļš" galvenā varone ir Eva, baltvācu barona aizbildniecībā uzaugusi aristokrātiska jauniete. Īsi pirms paredzētajām kāzām Eva no muižas pazūd. Aizdomās par nolaupīšanu tur latviešu skrīveri Miku, un pazudušos jauniešus sāk meklēt barona rokaspuiši, vietējie žandarmi un citi spēki, katrs savu mērķu vadīti.

Filmas "Kur vedīs ceļš" pirmizrāde paredzēta 2020. gada beigās, tās uzņemšanu finansiāli atbalsta Nacionālais Kino centrs – filma top īpašās bērnu, jauniešu un ģimenes filmu programmas ietvaros. Filmas līdzfinansētājs ir Dienvidtiroles reģionālais fonds "IDM South Tyrol".

Tags

Kur vedīs ceļš Matīss Kaža Egons Dombrovskis Jānis Skutelis Toms Veličko
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form