Norda 'Ar putām uz lūpām' iekļauta Maskavas kinofestivāla konkursa programmā
Foto: Kadrs no filmas "Ar putām uz lūpām"

Ceturtdien, 19. aprīlī, Maskavā sākas 40. starptautiskais kinofestivāls, un šī A klases festivāla galvenajai konkursa skatei šogad atlasīta Jāņa Norda jaunākā spēlfilma "Ar putām uz lūpām", tāpat Maskavā tiek demonstrēta plaša Baltijas filmu programma, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Maskavas kinofestivāla galvenajā konkursa programmā šogad kopā ar Jāņa Norda spēlfilmu "Ar putām uz lūpām", kas tapusi studijā Tasse Film, iekļautas vēl piecpadsmit pilnmetrāžas spēlfilmas no Itālijas, Francijas, Beļģijas, ASV, Norvēģijas, Korejas, Jaunzēlandes, Kazahstānas, Armēnijas, Turcijas, Uzbekistānas un citām valstīm. Žūrijā, kuru vadīs itāļu producents Paolo del Broko, strādās vācu aktrise Nastasja Kinski, režisore Anna Melikjana (Krievija), aktieris Džons Sevidžs (ASV) un režisors Ljans Cao (Ķīna). Galvenajā konkursa skatē žūrija apbalvos labāko filmu, labāko režiju un labākos aktierdarbus, savas balvas pasniegs arī pasaules un Krievijas kinokritiķi. Režisora klātbūtne seansos ir festivāla reglamenta nosacījums, tāpēc Jānis Nords uz Maskavu dosies 21. aprīlī.

Viena no festivāla īpašajām programmām, līdzās, piemēram, Ingmara Bergmana simtgadei veltītajai 20 filmu retrospektīvai "Bergmans. Zināmais un nezināmais", ir filmu skate "Baltijas valstu kino gadsimts", kurā iekļautas dažādu gadu filmas – gan kinoklasika, gan jaunāko laiku filmas. Latviju šajā programmā pārstāv Aika Karapetjana jaunākā spēlfilma "Pirmdzimtais" (2017) un Rolanda Kalniņa klasiskā spēlfilma "Ceplis" (1972) atjaunotā versijā, Latvijas studija "Lokomotīve" un producents Roberts Vinovskis ir arī viens no kopražojuma partneriem igauņu spēlfilmā "Lomu spēles / Teesklejad" (2016), kurai mūziku rakstījis Latvijas komponists Kārlis Auzāns.

Dokumentālā kino programmā "Brīvā doma / Свободная мысль" viena no 14 atlasītajām filmām ir astoņu valstu kopražojums ar Latvijas studijas "VFS Films" līdzdalību, lietuviešu režisora Arūna Mateļa dokumentālā filma "Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule", kur nopietnu operatora darbu ieguldījuši Latvijas operatori Ivars Zviedris un Valdis Celmiņš. Latvijā filmas pirmizrāde būs 27. aprīlī.

Maskavas starptautiskais kinofestivāls ir viens no vecākajiem pasaulē, tas pirmoreiz noticis 1935. gadā, kad žūrija strādāja Sergeja Eizenšteina vadībā, tomēr regularitāti festivāls iedibinājis tikai kopš 60. gadu sākuma un tikai 1999. gadā kļuva par ikgadēju pasākumu. Kopš tā laika, jau gandrīz 20 gadus, festivāla prezidents ir starptautiski pazīstamais krievu režisors un aktieris Ņikita Mihalkovs, bet festivāla programmas veidotāju komandu vada divi kinokritikas un teorijas profesionāļi, kas labi pazīst arī Latviju un tās kino, – festivāla programmu direktors šobrīd ir Kirils Razlogovs, bet atlases komisijas priekšsēdētājs – Andrejs Plahovs.

Tags

Filma Ar putām uz lūpām Jānis Nords
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form