Sagaidot jaunās filmas latgaliešu valodā "Piļsāta pi upis" / "Pilsēta pie upes" pirmizrādi kinoteātros 17. janvārī, LMT Viedtelevīzija aicina ieskatīties filmas tapšanas aizkadra video stāstā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas režisors un scenārija autors Viesturs Kairišs, galveno lomu atveidotāji Dāvis Suharevskis un Agnese Cīrule, filmas māksliniece Ieva Jurjāne un aktieru atlases vadītāja Māra Liniņa, kā arī operators Gints Bērziņš skatītājiem atklās savas Latgales sajūtas un filmēšanas laikā piedzīvoto. Tāpat arī skatītāji varēs redzēt unikālus kadrus no filmēšanas gaitas.

"Piļsāta pi upis" ir filma latgaliešu valodā, kas tapusi pēc Gunara Janovska romāna ar tādu pašu nosaukumu. Filmas sižetā: Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos Ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi. Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.

Aizkadra video stāsts par filmas "Piļsāta pi upis" tapšanu ir skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

Tags

Pilsēta pie upes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form