Notiks piektais Rīgas Pasaules filmu festivāls
Foto: Publicitātes foto

No 25. līdz 29. aprīlim Rīgā, kinoteātrī "Kino Bize" un "K.Suns" jau piekto reizi norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls, kas šogad veltīts humoram un komēdijas elementiem dokumentālajā kino, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piecu dienu programmā festivāls sekos vadmotīvam "Komiskais nodoms jeb Kā es pārstāju krist depresijā dokumentālo filmu dēļ un iemācījos smieties par dzīvi". Šogad festivālam īpaši atlasītas filmas, kurās režisori pievēršas dokumentālās komēdijas žanram un joko ar audiovizuāliem paņēmieniem. Tāpat programmā iekļauti darbi, kuros izcelts, kā humoristiskas un asprātīgas stratēģijas savā ikdienas dzīvē izmanto filmās attēlotie varoņi.

Pēc filmu seansiem paredzētas jautājumu un atbilžu sesijas ar filmu veidotājiem klātienē vai "Skype" video tiešsaistē. Daļa festivāla viesu sniegs arī tematiskas lekcijas – serbu režisors Boriss Mitičs uzstāsies ar stāstījumu "Realitāti atvairošie smiekli" par humoru dokumentālā kino veidošanā un patērēšanā, un režisors Rubens Vermēršs no Beļģijas plašāk dalīsies savā komēdijas uzņemšanas pieredzē.

Notiks piektais Rīgas Pasaules filmu festivāls
Foto: Kadrs no filmas "Dziesmas Kitam"

Jau festivāla nedēļas sākumā Rīgā ieradīsies vizuālā antropoloģe no Briseles, Marta Kuča, kuras vadībā no 23. līdz 25. aprīlim norisināsies antropoloģiskās idejās balstīta eksperimentālo video tehniku darbnīca. Darbnīcai aicināti pieteikties visi interesenti. Vairāk informācijas – šeit. Darbnīcas laikā radītie video tiks izrādīti īpašā festivāla seansā kinoteātrī "Kino Bize" 25. aprīlī.

Viena no festivāla apakšprogrammām, kas piektdien, 27. aprīlī, notiks kinoteātrī "K.Suns", īpaši veltīta Rumānijas kino un veidota sadarbībā ar pazīstamā Rumānijas dokumentālo filmu festivāla "Astra Film" rīkotājiem. Tajā tiks izrādīti rumāņu režisoru pēdējo gadu darbi, kā arī Astra kinofestivāla dibinātāja Dumitru Budralas godalgotā filma "Eža lāsts" (2004), kas veidota, gadu sekojot kādas paplašinātas romu ģimenes dzīvei Rumānijas laukos.

Notiks piektais Rīgas Pasaules filmu festivāls
Foto: Kadrs no filmas "Bēru gadalaiks"

Tāpat festivāla ietvaros 28. aprīlī "Kino Bize" tiks izrādītas Latvijas kino klasiķa Aivara Freimaņa dokumentālās filmas, godinot viņu kā režisoru ar izcilu humora izjūtu. Festivāla programmā iekļautas viņa filmas "Kuldīgas freskas" (1966), "Hepenings ar M.Z." (1987) un "Dzintara latvietis 87" (1987), kas šobrīd tiek digitalizētas Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva ERAF projekta "Kultūras mantojuma satura digitalizācija" ietvaros.

Vairāk informācijas par festivālu "Kino Bize" mājaslapā.

Tags

K.Suns Kino Bize
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form