Pieminot Mārtiņu Braunu, uz lielā ekrāna rādīs filmu 'Puika'
Foto: Kadrs no filmas "Puika"

Kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē 15. decembrī pulksten 18 notiks komponistam Mārtiņam Braunam (1951-2021) veltīts piemiņas sarīkojums, kurā uz lielā ekrāna rādīs restaurēto Aivara Freimaņa filmu "Puika".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākumu rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība. Tās vadītāja Ieva Romanova raksta: "Mārtiņš Brauns apbūra mūs ar savu izcilo talantu un spilgto personību. Viņš bija visraženākais filmu komponists - mūzikas autors 32 spēlfilmām, 60 dokumentālajām un vairāk kā 40 animācijas filmām. Oktobra sākumā, gatavojoties Mārtiņa Brauna kino vakaram, lūdzām viņu izvēlēties filmu. Mārtiņš atbildēja ātri: "Aivara Freimaņa "Puika"! Tajā piedalās tik brīnišķīgi aktieri un personības, bet manu mūziku atskaņo īsts simfoniskais orķestris maestro Aleksandra Viļumaņa vadībā un nekādas elektronikas...". Diemžēl nepaspējām noskatīties filmu kopā ar komponistu. Veltām šo skati viņa piemiņai."

1977. gadā tapušās spēlfilmas "Puika" scenārija autori ir Imants Ziedonis un Aivars Freimanis. Tā tapusi pēc Jāņa Jaunsudrabiņa darba "Baltā grāmata" motīviem. Filmas operators Dāvis Sīmanis, māksliniece Ināra Antone, Ievas Kundziņas kostīmi, mūzikas autors Mārtiņš Brauns.

Lomās: Indars Lācis, Māra Rence, Zigrīda Lorence, Pēteris Martinsons, Edgars Liepiņš, Uldis Vazdiks, Astrīda Vecvagare, Aigars Gertners, Ārija Stūrniece, Rolands Zagorskis, Raitis Pastors

Filma tāpat kā Jaunsudrabiņa darbs aiano 19. gadsimta beigas Latvijā. Mūsmājās kopā ar māti, vectēvu un vecomāti dzīvo mazais kalpa dēlēns Jancis, viņa pasaule nesniedzas tālāk par apvārsni un dzīve rit saskaņā ar dabas cikliem – no ziemas caur pavasari, vasaru un rudeni līdz jauniem Jurģiem.

"Puika" ir pirmā filma, kura tika apbalvota ar balvu "Lielais Kristaps" 1977.gadā. Tā restaurēta 2018. gadā studijā "Lokomotīve", sadarbībā ar Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu.

Ieeja bez maksas. Organizatori lūdz reģistrēt apmeklējumu līdz 15.decembra pulksten 12, zvanot pa tālruni 26440470 vai rakstot uz e-pasta adresi kinosavieniba.info@gmail.com . Ieeja kinoteātrī ar sejas masku. Pasākums notiek "zaļajā režīmā".

Tags

Aivars Freimanis Imants Ziedonis Jānis Jaunsudrabiņš Mārtiņš Brauns Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form