Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Dziesmu svētkiem – 'Dziesmuvara'
Foto: Dziesmu svētki 1931. gadā

Kinoteātrī "Splendid Palace" 1. jūnijā pirmizrādi piedzīvos režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma "Dziesmuvara" – stāsts par mums pašiem un par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību vairāk nekā simts gadu garumā. Savukārt 2. un 3. jūnijā būs filmas bezmaksas seansi, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Dokumentālās filmas "Dziesmuvara" veidotāji savu Dziesmu svētku redzējumu ļauj izstāstīt dokumentālam koptēlam – latviešu karavīram, kara lidotājam, ērģelniekam un koristam. Lidojumā virs Latvijas – vēsturiskās fotogrāfijās, dažādās laikmeta liecībās, oficiālās un ģimeņu hronikās, kā arī liktenīgo dziesmu motīvos ir atgādināts par latviešiem dotās dziesmuvaras pārlaicīgumu, nozīmi nācijas pašapziņas celšanā, tautas saliedēšanā un brīvības gara uzturēšanā jebkuros apstākļos, kā tēvzemē, tā trimdā.

Scenārija autori – Dainis Īvāns un Askolds Saulītis, režisors – Askolds Saulītis, operators – Andris Priedītis, producents – biedrība "Terra Europa". Darbs pie filmas uzsākts 2016. gadā ar Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Dokumentālā filma iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Filmas režisors Askolds Saulītis stāsta: "Līdz ar pirmo vidzemnieku dziedāšanas dienu Dikļos 1864. gadā un 1873. gada Pirmajiem Vispārējiem latviešu dziedāšanas svētkiem Rīgā – Dziesmu svētki kļuvuši par neatņemamu latviskās identitātes sastāvdaļu. Filmā atainoti centieni Dziesmu svētkus pakļaut dažādiem ideoloģiskiem mērķiem un tautas attapība to nepieļaut. Dziesmuvara tautai devusi spēku izcīnīt neatkarīgu valsti, izturēt karos, pretoties pārtautošanai. Dziesmu svētkos nostiprinājies mūsu garaspēka karaspēks, kas Trešajā atmodā izrādījies stiprāks pat par padomju okupantu bruņotiem spēkiem".

Bezmaksas ieejas biļetes uz filmas "Dziesmuvara" seansiem iespēja saņemt no 21. maija kinoteātra "Splendid Palace" biļešu kasē.

Kino seansi notiks:

2. jūnijā plkst.14.00 kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē
2. jūnijā plkst.19.00 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē
3. jūnijā plkst.14.00 kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē
3. jūnijā plkst.18.00 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dainis Īvāns Dziesmu svētki 2018
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form