Pirmizrādīs dokumentālo filmu par skrituļslidotāju Nilu Jansonu un zaļo dzīvesveidu
Foto: Publicitātes foto

Pirmdien, 15. aprīlī, pulksten 19.00, kinoteātrī "Splendid Palace" norisināsies "Lielā Kristapa" balvas laureātu – kino projekta "Pazust Latgalē" autoru, jaunās dokumentālās īsfilmas "Mind Your Step" ("Apzinies savu soli") pirmizrāde, kuras galvenajā lomā ir Nils Jansons – profesionāls inline skrituļslidotājs un viens no Latvijas spožākajiem vārdiem ekstrēmā sporta pasaulē, portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

26 gadus jaunais sportists ir paspējis kļūt par vairāku starptautisku sacensību uzvarētāju un prestižu video konkursu laureātu. Ar savu sirdslietu apceļojis visu pasauli, iedvesmojis tūkstošiem jauniešu un godam ierakstījis savu un Latvijas vārdu inline skrituļslidošanas vēsturē. Nils ir viens no nedaudzajiem sportistiem pasaulē, kura vārdā ir izdots skrituļslidu modelis.

Dokumentālā īsfilma "Mind Your Step" ir stāsts par Nila Jansona izaugsmi ārpus ekstrēmā sporta rāmjiem, kura galvenais mērķis ir iedvesmot, likt aizdomāties un pārsteigt skatītājus ar elpu aizraujošiem trikiem. Sportista personiskā saikne ar dabu ir galvenais impulss, lai radītu ko vairāk nekā ierasts un vairotu izpratni par mūsu rīcību sekām ikdienas dzīvē.

Īsfilmas autors Kaspars Alksnis atklāj: "Kopīgiem spēkiem esam izveidojuši projektu, kas iziet ārpus ierastajiem skrituļslidošanas un citu ekstrēmo sporta veidu rāmjiem. Mērķis bija radīt darbu ar pievienoto vērtību, kas nav tikai skaisti triki, slīdot lejā pa trubām, bet arī noteiktu ideju nesošs iedvesmas stāsts, tāpēc šoreiz uzmanība tiek vērsta tam, kāds ir Nils savā ikdienas dzīvē."

Šodien pasaulē viena no aktuālākajām tēmām, bez šaubām, ir ekosistēmas krīze un zaļais dzīves veids. Vides kvalitātes degradācija uzskatāma par nozīmīgāko cilvēka negatīvo ietekmi uz vidi. Lai gan Latvija ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē, Nils kā jau veselīga un videi draudzīga dzīves veida entuziasts, aicina vērst uzmanību uz cilvēka radītām dabas piesārņojuma problēmām pasaulē, kā arī aizdomāties par mūsu iespējām izvēlēties videi draudzīgāku dzīves veidu.

Pirmizrādes laikā tiks vākti ziedojumi Pasaules Dabas Fondam (WWF), kas nodarbojas ar dabas aizsardzību pasaulē un sabiedrības izglītošanu, lai samazinātu dabas piesārņojumu un saglabātu tās daudzveidību.

Aprīļa beigās dokumentālā īsfilma trīs daļās tiks publicēta internetā bez maksas, savukārt, triku sadaļu būs iespējams iegādāties par maksu mājaslapā mindyourstepmovie.com, kur 10% no visiem ienākumiem tiks ziedoti Pasaules Dabas Fondam (WWF).

Pieteikšanās pirmizrādei no 8. aprīļa mājaslapā.

Tags

Lielais Kristaps Pasaules Dabas fonds Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form