Recenzijas par dokumentālo filmu programmu 'Klusuma spēks'
Foto: Frīdas Kellijas privātais arhīvs

Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros Nacionālais Kino centrs piedāvā skatītājiem filmu programmu "Klusuma spēks". Par deviņām tajā redzamajām filmām ar savām pārdomām dalās arī vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki – filmu un teātra režisors Pēteris Krilovs salīdzina situāciju Latvijā ar Bulgārijā notiekošo (filma "Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK"), portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu un vecāku attiecībām veltītās filmas jau ir noskatījušās LNO soliste Evita Zālīte (filma "Dvīnes") un žurnāliste, LTV Kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena – Strapcāne (filma "Lidijas īstās mājas"). Par radošas personības izaugsmi filmā "Dejo man!" savs viedoklis ir LNO baleta premjeram Raimondam Martinovam.

Filmā "Laukums" un Ēģiptē notiekošo labāk palīdzēs izprast LTV žurnāliste Linda Bagone. Filmu producents un režisors Gints Grūbe ir iejuties citā ampluā, līdz ar "Neatlaidīgajām vecmāmiņām" iedziļinoties jautājumā par globālo augšupeju ekonomikā.

Par vizuāli iespaidīgāko šī gada foruma filmu "Sāls" ko teikt ir modes māksliniecei Šeilai, kamēr žurnālists un dabas draugs Māris Olte ir aizdomājies par cilvēka nodarījumiem videi, par ko vēstīts filmā "Metamorfozes".

Par to, vai pieprasījums pēc tādas personības kā "The Beatles" sekretāres Frīdas (Freda Kelly) būtu arī Latvijas mūziķu aprindās, spriež mūziķis Goran Gora (Jānis Holšteins).

"Klusuma spēks". Dokumentālo filmu cienītājiem tiek piedāvātas deviņas starptautisku atzinību ieguvušas filmas no ASV, Bulgārijas, Dānijas, Indijas, Lielbritānijas, Norvēģijas u.c. valstīm. Jau trešo gadu foruma filmas skatāmas arī ārpus Rīgas - Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

3., 4. un 5. septembrī skatītājiem pēc filmu seansiem būs iespēja tikties ar filmu režisoriem un piedalīties diskusijās – gan klātienē Rīgā, kinoteātrī "K.Suns", gan arī ar interneta tiešraižu palīdzību, kas būs skatāmas portālā "Delfi" un www.nfc.lv. Turpat lasāmas arī sabiedrībā zināmu cilvēku pārdomas par programmas "Klusuma spēks" filmām.

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā. Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi aicināti apmeklēt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu bez maksas, pirms filmas seansa izņemot brīvbiļetes kinoteātru kasēs. Filmu programmu iespējams apskatīt šeit

Tags

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums Facebook Gints Grūbe Goran Gora Mailija Sairusa Māris Olte Nils Muižnieks Pēteris Krilovs Pols Makartnijs Prāta vētra Ringo Stārs The Beatles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form