Riga IFF atklās latviešu animācijas sensācija – Ginta Zilbaloža 'Projām'
Foto: Kadrs no animācijas filmas "Projām"

Sesto Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) 17. oktobrī atklās latviešu jaunā animācijas talanta Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas filma "Projām", kas šobrīd piedzīvo lielu skatītāju un kritiķu atsaucību prestižajā Anesī starptautiskajā animācijas filmu festivālā, bet jūnija otrajā pusē tiks rādīta Šanhajas starptautiskajā kinofestivālā Ķīnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anesī (Annecy) ir vecākais, ietekmīgākais, par "animācijas Kannām" dēvētais animācijas filmu festivāls, kur konkursa skatē šogad piedalās arī Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāžas animācijas filma "Projām". 75 minūtes garā filma ir stāsts par puisi un putniņu, kuri uz motocikla ceļo pa mistisku salu, mēģinādami nonākt mājās un aizbēgt no tumšā gara.

Drīz pēc pasaules pirmizrādes jūnija sākumā, Horvātijas animācijas festivālā "Animafest Zagreb", kritiķi 25 gadus veco Gintu Zilbalodi nodēvēja par jauno animācijas zvaigzni. Piemēram, "Hollywood Reporter" filmu "Projām" salīdzina ar Japānas animācijas klasiķa Hajao Mijadzaki ("Oskars" par labāko animācijas filmu "Gariem līdzi") un slavenā amerikāņu kinorežisora Terensa Malika ("Šaurā sārtā līnija", "Dzīvības koks" u.c.) darbiem.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls par atklāšanas filmu izvēlējies tieši Ginta Zilbaloža "Projām". Riga IFF direktore Liene Treimane uzsver: "Festivālu vienmēr izvēlamies atklāt ar kādu starptautiskas nozīmes kino darbu, kas tapis Latvijā, tādejādi izceļot un godinot mūsu autorus. Riga IFF misija ir ne vien iepazīstināt vietējo auditoriju ar svarīgāko un svaigāko pasaules kino norisēs, bet arī izrādīt pašmāju kino starptautiskā kontekstā. Ginta Zilbaloža filma pārliecinoši iekļaujas abās minētajās kategorijās. Īpaši priecājamies atklāt festivālu ar pilnmetrāžas animācijas filmu laikā, kad Latvijā tapis līdz šim nepieredzēts skaits animācijas kino darbu."

Gints Zilbalodis izpelnījies salīdzinājumu cilvēks – orķestris, jo visus filmas veidošanā nepieciešamos darbus, tai skaitā scenārija rakstīšanu, animāciju, montāžu un pat mūziku, vairāk kā trīsarpus gadus pilnībā veidojis viens pats.

Biļetes uz svinīgo festivāla atklāšanas pasākumu ierobežotā skaitā nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs un tickets.rigaiff.lv. Turpat nopērkamas biļetes arī uz 72. Kannu kino festivāla uzvarētājfilmas "Parazīts" vienīgo festivāla seansu 19. oktobrī.

Jau ziņots, ka Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros "Splendid Palace", "K Suns", "Kino Bize", kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla laikā notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 11 apakšprogrammās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi, kas Rīgā pulcēs vairākus simtus viesu no starptautiskās kino profesionāļu vides.

Tags

Rīgas Starptautiskais kino festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form