Rīgas filmu fonda līdzfinansējumu saņems septiņi projekti
Foto: stock.xchng

Rīgas pašvaldības filmu fonda (RFF) līdzfinansējumu saņems septiņi filmu projekti, liecina trešdien paziņotie iepirkuma konkursa rezultāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzfinansējumu saņems SIA "Baltic Pine Films" pieteikums "Valanders: Rīgas Suņi", SIA "Film Angels Studio" pieteikumi "Mans Ceļš", "Budas mazais pirksts", "Ciklopi", SIA "Filmu studija Rija" pieteikums "Miglā", SIA "Ego Media" pieteikums "Cilvēks, kas izglāba pasauli" un SIA "Boheme International" pieteikums "Apgabala Drāmas Teātris".

Finansējumu Kopējais filmu plānotais budžets, kuru paredzēts tērēt Rīgā un Latvijā ir 4 060 676 lati. Iepirkuma vērtēšanas komisija atbalstīja visas septiņas pieteiktās filmas par kopējo līdzfinansējuma summu līdz 486 568 latiem. Līdzfinansējumu paredzēts izmaksāt tikai tad, kad filmēšana tiks pabeigta un nauda būs jau iztērēta Rīgā un Latvijā, un producenti būs piestādījuši zvērinātu auditoru apstiprinātus ziņojumus par atbalstāmo līdzekļu izlietojumu.

Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors Ervins Labanovskis: "Šī Rīgas domes iniciatīva ir naudu radošs projekts, nevis patērējošs. Ņemot vērā, ka pašreiz paredzētais Rīgas filmu fonda līdzfinansējums ir no 7 – 15 procentiem, veicot aptuvenus aprēķinus var secināt, ka viens ieguldītais lats filmu fondā piesaista Rīgas un Latvijas ekonomikai deviņus latus, no kuriem daļa nodokļu veidā nonāks pašvaldības budžetā. Arī ilgtermiņā Rīgas parādīšanās dažādu valstu filmās piesaistīs tūristus un veicinās pilsētas atpazīstamību. "

Kā ziņots, 10. februārī tika izsludināts pašvaldības programmas "Rīgas filmu fonds" iepirkuma konkurss par līdzfinansējumu ārvalstu filmu kompānijām, kas vēlas uzņemt filmas Rīgā.

SIA "Baltic Pine Films" pieteikums "Valanders: Rīgas Suņi" (Wallander: The Dogs of Riga) taps sadarbībā ar "Left Bank Pictures" (Lielbritānija). Šī filma ir slavena zviedru detektīvromāna ekranizācija, kura darbība notiek Rīgā. Plānots iztērēt 1 106 961 latu. Komisija piešķīrusi līdzfinansējumu ar 15% intensitāti, jo filmā Rīga ir kā galvenā notikumu norises vieta, kas kopā veido līdzfinansējumu līdz 166 044 latus.

SIA "Film Angels Studio" pieteikums "Mans Ceļš" (My way) taps sadarbībā ar "Directors Inc" (Koreja). Šī filma atspoguļos korejiešu un japāņu galveno varoņu gaitas otrā pasaules karā. Filma paredzēta Āzija tirgum. Latvijā plānots iztērēt 910 976 latus. Komisija piešķīrusi līdzfinansējumu ar 13% intensitāti, jo filmas veidošanā būs būtisks Latvijas puses radošais pienesums- filmas mūzikas autors un kauju ainu mākslinieki būs Latvijas pilsoņi, kas kopā veido līdzfinansējumu līdz 118 427 latiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrs SIA "Film Angels Studio" pieteikums "Budas mazais pirksts" (Buddha's little finger) taps sadarbībā ar "Rohfilm" (Vācija). Šī filma ir slavena tāda paša nosaukuma fantastikas stāsta ekranizācija par notikumiem 1991. gadā un otrajā pasaules karā. Latvijā plānots iztērēt 291 745 latus. Komisija piešķīrusi līdzfinansējumu ar 10% intensitāti, jo filmas uzņemšana pamatā notiek Rīgā, kas kopā veido līdzfinansējumu līdz 29 174 latiem.

SIA "Filmu studija Rija" pieteikums "Miglā" (In the fog) taps sadarbībā ar "ma.ja.de." (Vācija). Šī filma stāstīs par partizānu cīņu otrā pasaules karā pret Vācijas okupācijas spēkiem Padomju Krievijā. Latvijā plānots iztērēt 527 100 latus. Komisija piešķīrusi līdzfinansējumu ar 13% intensitāti, jo filmas veidošanā būs būtisks Latvijas puses radošais pienesums. Līdzfinansējumu līdz 68 523 latiem.

Vēl viens SIA "Film Angels Studio" pieteikums "Ciklopi" (The Cyclops) taps sadarbībā ar "Kinotar Oy" (Somija). Šī drāma ir par notikumiem Somijā, Ziemas kara laikā un divu brāļu attiecībām. Latvijā plānots iztērēt 759 667 latus. Komisija piešķīrusi līdzfinansējumu ar 7% intensitāti, jo filmas uzņemšana pamatā notiek ārpus Rīgas, kas kopā veido līdzfinansējumu līdz 53 176 latiem

SIA "Ego Media" pieteikums "Cilvēks, kas izglāba pasauli" (The Man who saved the world) taps sadarbībā ar "Statement Film ApS" (Dānija). Šī filma būs daļēji dokumentāls stāsts par cilvēku, kas būdams padomju armijā novērsa kodolkaru, kas varēja rasties kļūdainas informācijas dēļ. Latvijā plānots iztērēt 160 000 latu. Komisija piešķīrusi līdzfinansējumu ar 13% intensitāti, jo filmas veidošanā būs būtisks Latvijas puses radošais pienesums - filmas galvenais mākslinieks būs Latvijas pilsonis, kas kopā veido līdzfinansējumu līdz 20 800 latiem.

SIA "Boheme International" pieteikums "Apgabala Drāmas Teātris" (Obldramteatr) taps sadarbībā ar "Forte Fortissimo Films" (Krievija). Šī filma ir vairāku sēriju detektīvs, kas norisināsies Krievija 20.gadsimta vidu. Latvijā plānots iztērēt 304 228 latus. Komisija piešķīrusi līdzfinansējumu ar 10% intensitāti, jo filmas uzņemšana pamatā notiks Rīgā, kas kopā veido līdzfinansējumu līdz 30 423 latus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form