Sāk biļešu iepriekšpārdošanu uz dokumentālo filmu programmas 'Klusuma spēks' filmām
Foto: Publicitātes attēli

Ir sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Nacionālā Kino centra organizētās dokumentālo filmu programmas "Klusuma spēks" filmām. Filmu seansi ir ikgadēja starptautiskā pasākuma – Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma – neatņemama sastāvdaļa. Foruma ietvaros no 3. līdz 7. septembrim Nacionālais Kino centrs ikvienam interesentam piedāvā noskatīties deviņas starptautisku atzinību guvušas filmas no Dānijas, Indijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas un citām valstīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgā filmu programma tiks demonstrēta kinoteātrī "K.Suns" un jau trešo gadu tā būs pieejama arī skatītājiem Latvijas reģionos: Jēkabpilī – Tautas namā, Rēzeknē – Latgales vēstniecībā "Gors" un Valmierā – kinoteātrī "Gaisma". Biļetes uz programmas "Klusuma spēks" seansiem iespējams iegādāties filmu izrādīšanas vietās.

Dokumentālo filmu programmu 3. septembrī atklās "Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK" ("Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service"), kas Bulgārijā izraisījusi plašas diskusijas par autortiesību un cenzūras jautājumiem mūsdienu sabiedrībā. Šīm tēmām pēc filmas seansa tiks veltīta arī saruna ar filmas režisorēm Minu Milevu un Veselu Kazakovu (Mina Mileva, Vesela Kazakova).

Rīgā ieradīsies arī filmas "Dvīnes" ("Twin Sisters") režisore Mona Frīsa Berteusena (Mona Friis Bertheussen, Norvēģija), lai 4. septembrī tiktos ar skatītājiem un dalītos ar neticamo stāstu par ķīniešu dvīņu māsiņām, kas tika nodotas adopcijai dažādos kontinentos.

5. septembrī klātienē būs iespējams tikties ar vācu režisoru Sebastianu Mecu (Sebastian Mez). Viņa filma "Metamorfozes" ("Metamorphosen") par Jekaterinburgas rajonu Urālos, kur ir viens no augstākajiem radiācijas līmeņiem uz mūsu planētas, sagraus ilūzijas par to, ka iespējams abstrahēties no kaimiņos notiekošā.

Skatītāji Latvijas reģionos, kā arī ikviens cits interesents, sarunām ar šiem režisoriem varēs sekot interneta tiešraidē "Nfc.lv" un "Delfi.lv".

Programma "Klusuma spēks" piedāvās iepazīties arī šarmanto Frīdu – vienīgo grupas "Beatles" sekretāri, piecpadsmitgadīgo Jegoru, kuru kaislība pret deju aizvedusi līdz dzīvei svešā ģimenē. Vērojot notikumus Ēģiptē, būs iespējams aizdomāties par sabiedrības spēju un vēlmi mainīties. Kamēr divas amerikāņu vecmāmiņas mēģinās sekot ekonomiskajai izaugsmei pasaulē, kāda ģimene Indijas tuksnesī iegūs baltāko sāli uz mūsu planētas.

Savukārt 2. septembrī Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma veidotāji ikvienam piedāvā apmeklēt īpašo pasākumu – plkst. 18 kinoteātrī "K.Suns" notiks diskusija par mākslas un politikas mijiedarbību. Sociālantropologa Klāva Sedlenieka sarunas biedru vidū būs arī režisors Sergejs Lozņica (Sergei Loznitsa). 19 turpat tiks demonstrēta arī Lozņicas filma "Maidans" ("Maidan"), kuras pirmizrāde bija šī gadu Kannu filmu festivāla īpašais notikums.

Gan diskusija, gan filmas "Maidans" seanss ir pieejami ikvienam interesentam, ieeja abos šajos pasākumos ir bez maksas! Lai arī diskusija notiks angļu valodā, latviski ar tās norisi brīdi vēlāk būs iespējams iepazīties portālā "Satori".

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem seansi pieejami bez maksas.

Tags

Gors (Latgales vēstniecība) K.Suns Kino
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form