'Sapņu komandu 1935' Indianapolisas kino festivalā atzīta par labāko ārzemju filmu
Foto: Publicitātes foto

Neatkarīgajā filmu festivālā "Indy Fest 2013", kas risinās Amerikas Rietumu štatā Indianā, Aigara Graubas un Andreja Ēķa filma "Sapņu komanda 2013" ir uzvarējusi prestižajā nominācijā Labākā ārzemju filma, portālu "Delfi" informē "Platforma Film" pārstāvis Kristians Alhimionoks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāls ir samērā jauns, bet jau kļuvis par vienu no populārakajiem visā Amerikas Rietumu daļā. Festivālā viesojās tādas Holivudas zvaigznes kā Džozefs Gordons–Levits, Skārleta Johansone, Džuliana Mūra un daudzi citi.

"Sapņu komanda 2013" piedalījusies vairāk nekā 10 festivālos Eiropā, Āzijā un Amerikā. Lielākā interese un rezonanse no festivāliem un filmu izplatītajiem ir tieši Amerikā, jo tur basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem.

Filma iekļauta Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) muzeja video izstādē Ženēvā. Tās fragmenti ir eksponēti FIBA jaunajā Basketbola muzeja pastāvīgajā video ekspozīcijā, lai tādējādi dokumentētu Latvijas līdzdalību FIBA dibināšanā un atzīmētu Latvijas uzvaru komandas trenera Valdemāra Baumaņa vadībā pirmajā Eiropas čempionātā 1935. gadā.

"Sapņu Komanda 2013" balstīta uz patiesiem notikumiem un ir patriotisks stāsts par Latvijas uzvaru pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs. "Sapņu komanda 1935" uz ekrāniem iznāca 2012. gada rudenī un kinoteātros to noskatījušies vairāk kā 150 tūkstoši skatītāji.

Tags

Aigars Grauba Sapņu komanda 1935
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form