Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) programmu "Nordic Highlights" atklās ar dāņu režisora Kristiana Tafdrupa darbs "Šausmīga sieviete" (En Frygtelig Kvinde), portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

"Riga IFF" programma "Nordic Highlights" iepazīstina ar Ziemeļvalstu īpašā rokraksta attīstību filmu veidošanā, stāstu stāstīšanā, vizuālajā mākslā un mūzikā. Šoruden to atklās provokatīvā komēdijdrāma "Šausmīga sieviete" – aktiera un režisora Kristiana Tafdrupa otrā pilnmetrāžas filma, kuras scenārijs tapis sadarbībā ar viņa brāli Madsu Tafdrupu.

Filma atsedz sievietes šausmīgo iedabu, kas rada dusmas un bezspēcības sajūtu ikvienam, kurš kļuvis par tās upuri. Kad vecpuisis Rasmuss iepazīstas ar Mariju, viņš ir pārliecināts, ka sastapis mūža mīlestību, diemžēl drīz vien viņa ar savu destruktīvo kāri dominēt un nežēlīgām manipulācijām izposta vīrieša dzīvi.

Režisors skaidro, ka plašu rezonansi izsaukušajā kinolentē atainots pieredzē balstīts vīrieša skatījums uz to, ko sieviete spēj nodarīt mūsdienu attiecībās: "Runa par ikdienas terorismu. Uzņēmu šo filmu ne jau tāpēc, ka ienīstu sievietes, bet gan tāpēc, ka esmu pavadījis 24 gadus prātojot, kā izdzīvot saskarsmē ar viņām. Esmu juties nelaimīgs kopdzīvē. Ceru, ka abi dzimumi šajā darbā spēs saskatīt kaut ko no pašu pieredzētā. Šī ir traģēdija. Jāteic gan, ka jautra."

"Šausmīga sieviete" ieguva visai pieticīgu finansējumu, tādēļ uzņemšanas grupa sekoja pašu noteiktiem ierobežojumiem – strādāt tikai sešu cilvēku sastāvā, kā arī iekļauties 16 filmēšanas dienās bez mēģinājumiem un gaismotāju palīdzības. Tomēr filma saņēma Dānijas nozīmīgāko kino balvu (Bodilprisen), ko piešķir Dānijas Kinokritiķu asociācija, kategorijā "Labākā aktrise" un tika nominēta kategorijā "Labākā filma". Arī Dānijas Kinoakadēmija neatstāja šo darbu bez ievērības, pasniedzot "Roberta balvu" (Robert prisen) kategorijās "Labākā aktrise" un "Labākais oriģinālscenārijs".
Filmas tēma, nosaukums un izpildījums piesaista skatītāju un starptautisku festivālu uzmanību, izraisot pamatīgu viļņošanos sociālajos tīklos un medijos.

"Nordid Highlights" filmu skate veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Biļetes uz filmas "Šausmīgā sieviete" seansu pieejamas iepriekšpārdošanā festivāla mājaslapā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros "Splendid Palace", "KSuns", "Kino Bize", kā arī Kaņepes Kultūras centrā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 120 filmu seansi 12 programmās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Tags

Riga IFF

Comment Form