Simtgades filmu programmu atklās ‘Vectēvs, kas bīstamāks par datoru’ pirmizrāde
Foto: Publicitātes foto

Ar režisora Vara Braslas (attēlā kopā ar filmas galvenās lomas atveidotāju Markusu Jāni Eglīti) ģimenes filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" pirmizrādi šā gada 18. augustā tiks atklāta Nacionālā Kino centra (NKC) programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", kurā kopumā plānotas 16 jaunu Latvijas filmu pirmizrādes, portālu "Delfi" informē NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filma stāsta par lielpilsētas puiku Oskaru, kuram vasara jāpavada mazpilsētiņā pie vectēva. Diemžēl vectēvam nepatīk nīkšana pie datora, netīras krūzītes un meli, turklāt viņam ir arī daži principi. No kariņa līdz sadarbībai un pat draudzībai – kā tas iespējams? "Vectēvs piesaista mazdēlu nevis ar to, ka ir labs meistars, sava amata pratējs, bet galvenokārt ar cilvēcisko godīgumu un stāju," skaidro režisors Varis Brasla.

Bērnu lomās – Markuss Jānis Eglītis no Carnikavas un Eva Ozola no Kuldīgas. Pieaugušo lomās Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Mārtiņš Meiers, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Alise Polačenko, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi. Kaķa Bambāna lomā – ventspilnieks Samuraj Lux Hugo Boss, otrā plāna kaķa lomā rīdzinieks Muris. Epizodēs piedalās arī citi dzīvnieki.

Kinodarba "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" scenārija autors ir Vara Braslas ilggadējais domubiedrs Alvis Lapiņš, arī pārējie komandas biedri ir pieredzējuši profesionāļi – operators Uldis Jancis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, mūzikas autors Emīls Zilberts un producents Gatis Upmalis. Filmu producē studija "F.O.R.M.A.", kam Latvijā liela pieredze ģimenes filmu veidošanā – skatītāju mīlestību jau izpelnījusies režisora Armanda Zvirbuļa filma "Mazie laupītāji" (2009) un režisora Vara Braslas iepriekšējā filma "Ūdensbumba resnajam runcim" (2004). Latvijas kino klasiķis Varis Brasla kopā ar scenārija autoru Alvi Lapiņu savulaik veidojis arī populārās ģimenes filmas "Emīla nedarbi" (1985) un "Ziemassvētku jampadracis" (1993).

Jau ziņots, ka NKC programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" ir pirmā Latvijas simtgades filma, kas nonāk uz ekrāniem jau šogad, vēlāk rudenī plānotas vēl divas dokumentālo filmu pirmizrādes.

Filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" veidotāji aicina bērnus, tuvojoties pirmizrādei, uzdāvināt kinobiļeti arī savam vectētiņam un vecmāmiņai.

Tags

Akvelīna Līvmane Latvijai 100 Latvijas simtgade Mārtiņš Vilsons Varis Brasla
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form