Šā gada 5. novembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Matīsa Kažas komēdija "Kino un mēs", kas vienlaikus iezīmē Latvijā vēl nebijušas mūsdienīgas kino formas pieteikumu – filmizrādi, kurā apvienoti teātra un kino elementi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē filmas veidotāju pārstāvji, filmizrādē "Kino un mēs" Matīss Kaža kopā ar Latvijā pazīstamo aktieru un filmas līdzautoru trijotni – Andri Keišu, Egonu Dombrovski un Jāni Skuteli – pievērsīsies iemīļotām padomju gados uzņemtām latviešu filmām "Ezera sonāte", "Mērnieku laiki" un "Dubultslazds", mēģinot saprast, kāpēc tās uzņēma tieši tā.

Aktieru trijotne, atveidojot režisorus, operatorus, scenāristus, kritiķus un aktierus, ar komiskām un izklaidējošām ainām atklās leģendārās Rīgas Kinostudijas aizkulises. Jaunā filmizrāde atklās, kā slavenie režisori, operatori un aktieri piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par klasiku. "Kino un mēs" piedāvās kuriozus no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomes sēdēm, ieskatu vēstures lappusēs un kino klasikas ainu inscenējumus jaunos un negaidītos veidos. Vienlaikus "Kino un mēs" stāstīs arī par Rīgas Kinostudiju laikā, kad kino industrija bez tās nebija iedomājama.

Filmizrāde "Kino un mēs" Latvijas kinoteātros skatāma no 6. novembra. Tās režisors ir Matīss Kaža, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, skaņu režisors Jevgenijs Načiss. Izrādes dramaturģiju veidojuši tās aktieri, balstoties Rīgas Kino muzeja materiālos, kinofilmu scenārijos, kino vēstures un teorijas grāmatās, intervijās ar Rīgas Kinostudijas aktieriem un darbiniekiem, kā arī pašu fantāzijā.

Filma tapusi studijās "Fenixfilm" un "Deep Sea Studios".

Tags

Matīss Kaža Andris Keišs Egons Dombrovskis Jānis Skutelis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form