Aicina apmeklēt ģenerālmēģinājumu koncertuzvedumam par Ziedoni
Foto: Publicitātes attēls

Saistībā ar cilvēku lielo interesi par koncertuzvedumu "Citādas debesis, tā pati dvēsele" 16. un 17. novembrī, uz ko biļetes ir gandrīz izpārdotas, organizatori piedāvā iespēju iegādāties biļetes uz ģenerālmēģinājumu, kas notiks pirmdien, 14. novembrī, "Mūzikas namā Daile".

Jau ziņots, ka 16. novembrī pirmizrādi piedzīvos koncertuzvedums "Citādas debesis, tā pati dvēsele", kur fragmentus no Imanta Ziedoņa iepriekš nepublicētajām dienasgrāmatām lasīs dzejnieka dzīvesbiedre, aktrise Ausma Kantāne un aktieris Vilis Daudziņš. Imantu Ziedoni un viņa dzeju mūzikā atspoguļos ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis ar improvizācijām, kas savīsies ar lasītā tēmām. Uzveduma režisors ir Pēteris Krilovs.

"Izvēlējos cilvēkus, ar kuriem vēlos strādāt kopā, nekad vēl nebiju darbojusies ar Pēteri Krilovu, tādēļ uzreiz zināju, ka viņš būs šī koncertuzveduma režisors," stāsta Ausma Kantāne. "Imanta dokumentālajam vārdam es nevēlējos dziedātāju, bet mūziku bez vārdiem –aranžējumus. Man liekas, ka Kasparam tas lieliski padodas," par mūziķi Kasparu Zemīti piebilst Kantāne.

Aicina apmeklēt ģenerālmēģinājumu koncertuzvedumam par Ziedoni
Foto: Publicitātes attēls

"Lai papildinātu manu dokumentālo stāstījumu, lai būtu mākslinieciski vārdi, es izvēlējos Vili Daudziņu, kuram dvēsele ir tik atvērta, ka viņš var birdināt un birdināt mīlestību ar vārdu palīdzību. Mēs visi kopā skatītājiem dāvāsim derīgu prieku – mazos ikdienas mirkļus, kas ļauj uzzibsnīt priekam," turpina Kantāne.

Imants Ziedonis ik dienas rakstījis dienasgrāmatu, un liela to daļa jau publicēta izdevumā "No patikšanas uz patikšanu" (Daugava, 2003). Koncertuzvedumā "Citādas debesis, tā pati dvēsele" tiks lasītas vēl nepublicētās dienasgrāmatas, kur dzejnieks pierakstījis domas par savā ģimenē, tuvinieku un draugu dzīvēs notiekošo, kā arī Latvijas un pasaules notikumiem un pārmaiņām. Tēmas, ko savā dienasgrāmatā gada laikā aprakstījis Imants Ziedonis, ir aktuālas arī šodien. Viņš mudina būt uzmanīgākiem vienam pret otru, apstāties, ieklausīties un pārdomāt, kas noticis dienas gaitā, ieraudzīt skaisto. Tā ir iespēja caur dzejnieka pašanalīzi pievērsties arī saviem jautājumiem – kas šodien, šogad mani satraucis, iedvesmojis, uzmundrinājis? Ko varam katrs darīt, lai palīdzētu Latvijas skaistajam parādīties?

Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" kasēs visā Latvijā. Ienākumi no biļešu pārdošanas tiks ieguldīti Imanta Ziedoņa muzeja attīstībā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Ausma Kantāne Imants Ziedonis Kaspars Zemītis Mūzikas nams "Daile" Pēteris Krilovs Vilis Daudziņš
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form