Daugavpils teātrī gaidāma komiskas melodrāmas 'Garās brīvdienas' pirmizrāde
Foto: Publicitātes foto

Daugavpils teātrī 1. aprīlī pirmizrādi piedzīvos komiska melodrāma krievu valodā "Garās brīvdienas", ko iestudē režisors Oļegs Šapošņikovs. Kā vēsta izrādes veidotāji, tā sniegs asprātīgu ieskatu dažādos dzīves un mīlestības posmos caur divu pāru uzskatu sadursmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējuma galvenā varone Pegija beidzot ir pierunājusi savu vīru Frenku nedēļas nogali pavadīt divvientulībā. Bez bērniem, bez televizora, telefoniem un pat avīzēm - ideāli apstākļi, lai pēc vairākiem gadiem laulībā atgrieztu attiecībās romantiku. Taču tikko noīrētajā atpūtas namiņā starp laulātajiem uzvirmo pirmais kaisles uzplūds, viņus pārtrauc cita pāra ierašanās. Neprātīgi iemīlējušies jaunieši Tonijs un Džilla vēlējās tieši šeit nosvinēt savu attiecību trešo gadadienu. Izrādās aģentūra kaut ko ir sajaukusi un abiem pāriem šo namiņu izīrējusi vienlaicīgi. Pegijai par nelaimi, Frenks uzaicina šo jauno pāri pavadīt nedēļas nogali kopā ar viņiem. Lai arī sākumā viss šķiet brīnišķīgi, abu pāru vecuma starpība, atšķirības uzskatos, kā arī viena vannas istaba uz visiem neizbēgami uzsāk komisku konfliktsituāciju virkni, padarot šo nedēļas nogali neciešami garu.

Režisors Oļegs Šapošņikovs stāsta: "Šo izrādi var salīdzināt ar grupas psihoterapijas seansu, kurā caur jautru stāstu tiks apskatītas laulāto dzīves problēmas. Izrāde būs saistoša visiem pāriem - gan tiem, kuri tikai nesen sākuši dzīvot kopā, gan tiem, kas jau krietnu laiku pavadījuši laulībā. Taču ceram, ka īpaši noderīga tā būs jaunajiem pāriem, kuri pēc izrādes noskatīšanās varētu jau savlaicīgi aizdomāties par to, kā saglabāt savās attiecībās svaigumu."

Izrādes pamatā ir amerikāņu autora, dramaturga un televīzijas rakstnieka Sema Bobrika (Sam Bobrick) luga "Brīvdienu komēdija" (Weekend Comedy), kuru viņš sarakstīja kopā ar Džīnu Bobriku (Jeanne Bobrick). Sems Bobriks ir uzrakstījis vairāk nekā 40 lugu, kā arī strādāja pie tādiem televīzijas projektiem kā Endija Grifita šovs, "Apburtais" (Bewitched), "Flinstoni" (Flintstones), "Ķeriet Smārtu!"(Get Smart) u.c. Lugas tulkojuma krievu valodā autors ir Viktors Vebers.

Izrādē piedalās Žanna Lubgāne (Pegija), Viktors Jancevičs (Frenks), Zanda Mankopa (Džilla), Nikolajs Gedzjuns (Tonijs). Radošajā komandā: režisora asistents Māris Korsiets, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Inga Bermaka, gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs. Izrāde paredzēta skatītājiem no 16 gadu vecuma.

Pirmizrāde – 1. aprīlī pulksten 18.30, nākamā izrāde – 14. aprīlī pulksten 18.30. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Žanna Lubgāne Māris Korsiets Daugavpils Daugavpils teātris Oļegs Šapošņikovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form