Daugavpils teātrī iestudēta kriminālkomēdija latgaliski 'Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku'
Foto: Publicitātes foto

Daugavpils teātrī top šosezon jau otrs iestudējums latgaliski, šoreiz - gandrīz krimināla komēdija "Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku" ("Divas virtuvē, neskaitot līķi") Oļega Šapošņikova režijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē teātra pārstāve Janīna Ivanova, jaunā iestudējuma pirmizrāde notiks 25. februārī.

Jaunā izrādes tiek pieteikta kā traģikomisks iestudējums par divām sievietēm, kurām liktenis ir iedalījis neveiksmīgas kārtis un apskaužamu spītu pārvarēt visas grūtības, pat ja tās iegriežas nedaudz kriminālā leņķī. "Kad uz kārts likta tava nākotne, šķiet, ka izdarīsi visu, un ceri, ka kādu dienu nekas nebūs jānožēlo – ne labais, ne sliktais. Taču par visu ir jāmaksā sava cena, kas reizēm nav prātam aptverama. Kā tādā pasaulē saglabāt pašcieņu un nekļūst par preci pašam?" par izrādi raksta tās veidotāji.

"Pasaulē tā ir iekārtots, ka sievietes mīl ar ausīm, bet vīrieši ar vēderu. Un kādēļ gan īsta latgalieša ēdienkartē viens no mīļākajiem ēdieniem nevarētu būt golubci jeb kāpostu tīteņi? Jo tieši kāpostu tīteņi rada ģimenes, mājīguma, siltuma un mīlestības sajūtu. Ja ģimenē šo sajūtu nav, tās tiek meklētas citur," šādi iestudējumu piesaka tā veidotāji.

Izrādes galvenās varones ir mīloša māte un meita – lomas, kuras abām varonēm jānospēlē. Dzīvoklī viss spīd un laistās, lai arī remontam un mēbelēm jau nav pirmā svaiguma. Virtuvē virmo siltu kāpostu tīteņu smarža, taču abu attiecībās jūtams savāds saltums un neuzticība. Drīzumā atnāks arī viņš – vienīgais šī vakara izrādes skatītājs –, un spēle varēs sākties," teikts izrādes pieteikumā.

Izrādes pamatā ir ukraiņu dramaturga Aleksandra Mardaņa luga "Mātes un meitas" (oriģinālā - "Дочки-матери"), kuru latgaliski tulkojusi Kristīne Veinšteina. Līdz šim šī luga Latvijā iestudēta arī Valmieras Drāmas teātrī 2012. gadā, toreiz Ineses Mičules režijā. Savu pirmo lugu odesietis Aleksandrs Mardaņs uzrakstījis pirms 20 gadiem; šobrīd viņa lugas jau ir piedzīvojušas vairāk kā 150 iestudējumus 14 dažādās valstīs.

Izrādē piedalās aktrises Kristīne Veinšteina un Agnese Laicāne.

Pirmizrāde plānota 25. februārī pulksten 18.00, nākamā izrāde – 26. februārī pulksten 15.

Biļetes nopērkamas Daugavpils teātra un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.