'Dirty Deal Teatro' gaidāma pirmizrāde traģikomēdijai 'Klubs Paradise'
Foto: Kate Krolle

Trešdien, 7. novembrī, pulksten 19.00 "Dirty Deal Teatro" notiks pirmizrāde traģikomēdijai "Klubs Paradise", kuru veido dramaturģe Justīne Kļava un režisore Paula Pļavniece, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Māra Uzuliņa.

Četras jaunas sievietes satiekas kopīgi izveidotajā brančotavā "Paradīze", kas no sapņa par ģimenes biznesu pārvērtusies par maksātnespējas procesa murgu. Risinot problēmas ar nodokļu parādiem, atklājas, ka arī viņu vecākiem deviņdesmitajos gados nav bijis biznesa ķēriena. "Klubs Paradise" būs stāsts par cilvēkiem, kuri uzdrošinās piepildīt savus sapņus, bet – vai mērķu labad visi līdzekļi ir attaisnojami?

Režisore Paula Pļavniece par izrādi stāsta: "Izrādē vēlamies paskatīties kādus nospiedumus deviņdesmito gadu dzīve atstājusi uz mums, mūsu attiecībām vienam ar otru un sabiedrību, kurā dzīvojam. Tas bija laiks, kad bieži bija dzirdamas apšaudes un spridzināšanas, un specifiski biznesmeņi savu mežonīgajā kapitālismā sapelnīto naudu kaudzēm krāva sporta somās, bet mēs, tajā laikā mazas meitenes, to visu skatījāmies kā ārzemju filmu."

Izrādes "Klubs Paradise" galvenais iedvesmas avots ir patiesi notikumi, kas norisinājušies Rīgā pēdējo 30 gadu laikā. Radošā komanda, veidojot izrādi, izmantojusi dokumentālus stāstus, kas iegūti intervējot gan leģendām apvītos deviņdesmito gadu uzņēmējus, gan bijušos policijas darbiniekus, kā arī cilvēkus, kas dalījās stāstos par savām attiecībām šajā laika posmā.

Dramaturģe Justīne Kļava par izrādi stāsta, ka "izrāde būtībā ir pētījums par ģimenes kā institūcijas dubulto morāli ekonomiski sarežģītos apstākļos. Mēs pētām, kā dažādu paaudžu sievietes veicina sev līdzās esošo vīriešu visatļautības un varenības vai gluži otrādi – bezspēcības izjūtu apstākļos, kuros vīrietis neatkarīgi no savas būtības un sajūtām ir spiests rīkoties atbilstoši priekšstatiem par "īstu veci"".

Izrādes radošo komandu veido dramaturģe Justīne Kļava, režisore Paula Pļavniece, māksliniece Kate Krolle, skaņu mākslinieks Jēkabs Nīmanis, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, kā arī aktrises Samira Adgezalova, Anastasija Rekuta Džordževiča, Liena Šmukste, Elīna Vaska.

Izrāde "Klubs Paradise" būs redzama 7., 8. un 12. novembrī pulksten 19.00 "Dirty Deal Teatro", Talsu ielā 1, Āgenskalnā.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Dirty Deal Teatro Paula Pļavniece
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form