'Dirty Deal Teatro' notiks divu visjaunāko latviešu lugu lasījumi
Foto: Publicitātes foto

21.februārī plkst.19 "Dirty Deal Teatro" dramaturģijas konkursā "36 stundas" notiks divu visjaunāko latviešu lugu lasījumi, informēja "Dirty Deal Teatro" pārstāve Daina Tabūna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biedrības "Darbnīcas" un "Dirty Deal Teatro" sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi rīkotais konkurss notiek jau trešo reizi. Konkursam iesūtītos tekstus lasījumu formā varēs vērtēt ikviens.

Kā pastāstīja Tabūna, "36 stundu" konkursa nolikums paredz, ka autori iesūta jau gatavus tekstus, kurus vērtē ekspertu komisija, lai varētu sākties būtiskākā konkursa daļa - 36 stundu darbnīcas posms, kurā profesionālā līmenī tiek iestudēti divu tekstu lasījumi, kas šīs darba nedēļās beigās tiek nodoti skatītāju vērtējumam. Iepriekšējo darbnīcu pieredze liecinot, ka 36 stundās top gandrīz vai gatavas izrādes.

Šogad vērtēšanai tika iesūtīti 17 teksti, no kuriem gala lasījumiem tika izvēlēti Nila Saksa "Džastins Bībers satiek tēvu", kurā darbojas arī minētais dziedātājs, un Austra Pirktiņa "Saimnieks" - teksts ar vampīru piedalīšanos.

"17 dramaturģiski teksti, neskaitot tos, kas teātros jau tiek iestudēti pašlaik - tas ir ļoti cienījami tik mazai valodai viena gada laikā. Ļoti dažādi stili, tematika un risinājumi, dažādām auditorijām gan vecuma, gan interešu ziņā. Divi lasījumiem atlasītie teksti ir labi. Žēl, ka mūsu rocība neļauj publiskot vairāk, tomēr cerams, ka to darīs citi: darbnīcas loma vairāk ir atrast un uzrādīt dramaturģiju veidot gribošos. Tādu ir stipri vairāk, nekā mēs savā tradicionālajā pieticībā vēlamies domāt. Īpaši vērtīga būs pašu dramaturgu klātbūtne mēģinājumu procesā - tā īpaši strauji veicina izpratni par pašu radītajiem tekstiem, to plusiem un mīnusiem," pastāstīja viens no ekspertiem, dramaturgs Lauris Gundars.

Lasījumu iestudēšanas posms jeb 36 mēģinājumu stundu atskaite sāksies 16.februārī. Darbnīcu komandas vadīs un ar dramaturgiem cieši sadarbosies režisores Daiga Kažociņa un Marta Elīna Martinsone. Lasījumos piedalīsies aktieri Kārlis Krūmiņš, Valters Sīlis, Jurģis Spulenieks, Āris Matesovičs, Madars Zvagulis un Armands Berģis.

Konkursā "36 stundas" iepriekš izstrādāti un izspēlēti publikai Justīnes Kļavas, Aivas Birbeles, Neretieša un Ērika Vilsona teksti. To režiju bija uzņēmušies režisori Mārtiņš Eihe, Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis un Valters Sīlis.

Ieeja lasījumos būs bez maksas. Projektu atbalsta Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Tags

Armands Berģis Dirty Deal Teatro Džastins Bībers Jurģis Spulenieks Kultūras ministrija Lauris Gundars Mārtiņš Eihe Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form