Foto: Ar šekspīrisku šarmu Dita Balčus Vecrīgā atklāj jaunu teātri '3 māsas'
Foto: DELFI

Ar Ditas Balčus teātra pirmizrādi "Būt... Šekspīram" otrdien, 30. septembrī, atklāta jauna Rīgas kultūras telpa "3 māsas", informē tās pārstāvji.

Muzikāli poētiskajā izrādē Šekspīra sonetus izdzīvo aktieri Andris Gross, Ivo Martinsons un Egija Silāre, savukārt Mārtiņa Brauna sacerēto oriģinālmūziku izpilda Guntars Prānis, Elizabete Balčus, Erna Daugaviete un Kristiāna Abiļeva.

Kultūras telpa "3 māsas " iekārtota leģendām apvītajā ēkā uz Vaļņu un Zirgu ielas stūra Vecrīgā (Zirgu iela 1), kādreizējā Mākslas darbinieku namā, kas kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem bijis kā radoša oāze un jaunu ideju laboratorija, daudzus gadu desmitus vienkopus pulcējot aktierus, rakstniekus, mūziķus un māksliniekus.

Par kultūrtelpu "3 māsas":
 
Tā ir jauna telpa teātra, mūzikas un mākslas radošajām izpausmēm - tajā notiks izrādes, koncerti, izstādes, improvizācijas, prozas lasījumi, kā arī citas radošas aktivitātes. "3 māsas " turpmāk būs Ditas Balčus teātra un "Kulturmarka.lv" īstenoto pasākumu mājvieta.

Telpu interjers veidots sadarbībā ar dizaina zīmolu "Recycled.lv", savukārt par apmeklētāju izsalkuma un slāpju remdēšanu rūpēsies bārs "Ezītis miglā".

Ditas Balčus teātris ir projektu teātris, kas rada nekomerciālus projektus iesaistot profesionālus māksliniekus. Teātris režisores Ditas Balčus vadībā pastāv kopš 1990. gada, un tā repertuārā ir gan bērniem, gan pieaugušajiem iestudētas izrādes, kas līdz šim spēlētas n.t. "Kabata" telpās un Gandrīz teātrī "Artelis". Ditas Balčus teātrim ir liela pieredze tieši bērnu izrāžu veidošanā, kas ļāvusi izkopt bērniem labi saprotamu teātra valodu.

Muzikāli poētisko teātra spēli "Būt...Šekspīram" iestudējis Ditas Balčus teātris. Viljama Šekspīra 1609. gadā izdotie soneti gadsimtiem cauri saglabājuši nevīstošu slavu pasaules literatūrā. Šekspīra soneti īpaši mīlēti Eiropā XVIII gs., kad arī Gēte apliecinājis Šekspīra sonetu lielo vērtību: "Tur nav nevienas rindas, kas nebūtu autora dziļi izjusta, pārdzīvota, izciesta".

Par izrādi "Būt.. Šekspīram":

Tajā savienoti Šekspīra soneti un lugu fragmenti. Izrāde ir kā fantāzija - poētiska teātra spēle par Šekspīru un viņa radītajiem tēliem, kuri izdzīvo "šekspīriskās kaislības". Darbojošās personas - Šekspīrs, Āksts, Lēdija, aktieri - Andris Gross, Ivo Martinsons, Egija Silāre.

Mūziķi - Guntars Prānis (rata lira, sitamie instrumenti, balss), Elizabete Balčus (klavieres, flauta, balss), Erna Daugaviete un Kristiāna Abiļeva (čells). Izrādē skan tai īpaši radīta Mārtiņa Brauna oriģinālmūzika. Mākslinieks - Māris Balčus, horeogrāfe - Katrīna Albuže.

Turpmāko šīs sezonas notikumu vidū kultūras telpā "3 māsas" ir arī jaunas izrādes "Re:Atmoda", un "Kauja četrās sienās", izrādes bērniem "Kas par traku, tas par traku", "Pelnrušķīte", "Pepija Garzeķe", "Ziemassvētku sapnis" un citas.

Šobrīd "3 māsas" telpās aplūkojama mākslinieka Edmunda Lūča gleznu izstāde, savukārt tuvāko muzikālo pasākumu vidū ir grupu "Manta", "Sus Dungo" un Kodek koncerti, kā arī Elizabetes Balčus autormūzikas vakars.

Biļetes uz Ditas Balčus teātra izrādēm un citiem pasākumiem kultūras telpā "3 māsas" pieejamas "Biļešu paradīze" tīklā.

Kultūras telpas "3 māsas" adrese: Zirgu iela 1-3, 3. stāvs.

Tags

Artelis Elizabete Balčus Sus Dungo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form