Foto: Dailes teātrī iestudē kara laika traģikomēdiju 'Droši kā tankā'
Foto: Publicitātes foto

Dailes teātrī top Leldes Stumbres kara laika traģikomēdijas "Droši kā tankā" jauniestudējums. Tā režisors ir Mihails Gruzdovs, kuru iedvesmojusi Ziedoņa Ločmeļa ideja. Pirmizrāde paredzēta 22. martā Mazajā zālē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ir Otrā pasaules kara pēdējās dienas. Maija sākums, kad apkārt viss plaukst un zeļ – tādā laikā uz karošanu nemaz vairs prāts nenesas. Kādā pamestā tankā ceļmalā satiekas latvietis, krievs, baltkrievs, tadžiks un čehs. Dažādas tautības, dažādas ticības, dažādas iespējas sarunāties ar Dievu.

Visi kopā kā siļķes mucā. Viņi mīcās, plosās un mēģina skaidrot savas un starpvalstu attiecības. Bet kāpēc friči uz lauka apskaujas un bučojas? Varbūt ir kādi svētki?" stāsta teātra pārstāvji.

Izrādē "Droši kā tankā" lomas atveidos Elīna Dzelme (Aleksandra, padomju armijas seržante, baltkrieviete), Intars Rešetins (Andris, kareivis, latvietis), Gints Grāvelis (Rašīds, izlūks, tadžiks), Artūrs Dīcis (Vasīlijs, izlūks, krievs), Mārtiņš Počs (Karels, vācu armijas kareivis, čehs) un Inita Dzelme (Irma, lauciniece).

Jauniestudējuma scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Leonards Laganovskis, mūzikas konsultants - Juris Vaivods, kustību konsultants - Ziedonis Ločmelis, gaismu mākslinieks – Ronalds Kļaviņš.

Foto no Ādažu poligona, kur pieredzi guva izrādes radošā komanda

Tags

Artūrs Dīcis Elīna Dzelme Gints Grāvelis Intars Rešetins Juris Vaivods Lelde Stumbre Mārtiņš Počs Mihails Gruzdovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form