Foto: Daugavpilī pirmizrādi piedzīvo smalkā dejas izrāde 'Kazanova. Henrieta. Venēcija.'
Foto: Publicitātes foto

Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvojis īpaši un smalks iestudējums ne vien teātra apmeklētājiem, bet arī dejas cienītājiem - "Kazanova. Henrieta. Venēcija.". Tā ir Daugavpils teātra vēsturē pirmā pilnmetrāžas dejas izrāde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jauniestudējuma pamatā  ir teatrālā un dejas plastika. Izrādē tiek dzēsta robeža starp dramatiskajiem aktieriem un mūsdienu baleta trupu - viņu darbības uz skatuves ir savienotas vienā veselumā, tādā veidā arī attīstot Daugavpils teātri muzikāli dramatiskā teātra žanrā.

Iestudējuma  horeogrāfe ir  Irina Saveļjeva, kuras darbu skatītāji jau ir iepazinuši vairākos Daugavpils teātra iestudējumos. Horeogrāfe divus gadus pēc kārtas ir bijusi nominantes godā "Spēlmaņu nakts gada balvā". Tomēr jauniestudējums "Kazanova. Henrieta. Venēcija" būs Saveļjevas pirmais pilnmetrāžas darbs.

Izrāde ir smalks stāsts par izcilo mīlnieku Kazanovu. Izrādes radošā komanda uzsver to, ka Kazanovas personība ir pretrunīga, līdz ar to tās interpretēšanai ir svarīga loma. Šajā izrādē tiek lauzts stereotips par Kazanovu kā mīlnieku, bet gan pievērsta uzmanība viņa personībai. Kazanova - godprātīgs mīlētājs ne tikai pret sievietēm, bet arī pret varu.

Skatītājiem būs iespēja ne vien dzīvot izjustu stāstu, bet arī estētisko baudījumu. Izrādes scenogrāfes Agnese Stabiņa un Inga Bermaka  rūpējas par vissmalkākajā detaļām, toņiem un niansēm, lai  spēlētos ar sajūtām.

Izrāde "Kazanova. Henrieta. Venēcija" stāsta par spilgtu, neordināru cilvēku vārdā Džakomo Kazanova. Iestudējums atklās Kazanovas smalko un romantisko dvēseli, kas katru reizi iemīlējās patiesi un kaislīgi. Tas būs stāsts par personību ar lielu cilvēcisko potenciālu, kurš prata skaisti dzīvot, meistarīgi spēlēt un neprātīgi jokot ar savu likteni.

Horeogrāfe un libreta autore ir Irina Saveļjeva, lomās - Miroslavs Blakunovs, Inese Ivulāne–Mežale, Egils Viļumovs, Aleksandrs Komarovs un Jeļizaveta Petrova. Dejotāji - Anna Sultanova, Anna Gimbute, Artūrs Jackevičs, Svetlana Morozova, Māris Boka, Džeina Saulīte, Milena Rožanska, Natālija Kotona, Edgars Kuškurs, Raimonds Paegle. Scenogrāfija un kostīmi - Inga Bermaka , Agnese Stabiņa, bet izrādes gaismu mākslinieks ir Sergejs Vasiļjevs.

Tuvākās izrādes gaidāmas 4.decembrī (pārcelta no 23. novembra),  5. decembrī un  30. decembrī.

Biļetes pieejamas Daugavpils teātra un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Daugavpils Daugavpils teātris Spēlmaņu nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form