Foto: Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvojusi operete 'Mistera Ikss noslēpums'
Foto: Publicitātes foto

13. novembrī pēc vairāku gadu pārtraukuma uz Daugavpils teātra skatuves atgriezās operetes žanrs ar izrādi "Mistera Ikss noslēpums" (režisors Oļegs Šapošņikovs), kura ir konsekvents papildinājums Daugavpils teātra pēdējo gadu muzikālo projektu rindai – "Dāmu paradīze", "Vosorys saulgrīžu burvesteibys", "Teātra direktors", "Īsa pamācība mīlēšanā", portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī starptautiskā projekta ietvaros tika pieaicināti vairāki viesmākslinieki. Operetē piedalās Latvijas skatītājiem pazīstama soliste Ilona Bagele (LNO), kā arī solisti no Krievijas, Baltkrievijas un Polijas. Savukārt galvenās lomas atveidotājs Iļja Lapičs (Maskava), izturot sīvu konkurenci, šobrīd stažējas Montekarlo operā.

Jauniestudējumā "Mistera Ikss noslēpums" izmantota Imres Kalmana operetes "Cirka princese" mūzika. "Cirka princese" ir atzīta par vienu no pasaules operetes pērlēm, pats Kalmans - par vienu no visu laiku populārākajiem operešu autoriem. Savās operetēs Kalmans centies atspoguļot cilvēku emociju kaleidoskopu - no maigām un mīlošām līdz pat mežonīgām un nevaldāmām. Tāpēc Kalmana mūziku raksturo oriģinālas melodijas, kurās harmonisku apvienojumu rod gan Vīnes valša tradīcijas, gan Ungārijas čigānu mūzika.

Operete "Mistera Ikss noslēpums" ir intrigām tīts stāsts par patiesu mīlestību, kurai lemts rast savu piepildījumu. Atšķirībā no oriģināllibreta, darbība norisinās 1925. gada Rīgā, uz kabarē skatuves. Viņš (Lapičs) - Misters Ikss, stalts akrobāts ar noslēpumu, kurš slēpj savu seju zem maskas un aizrauj skatītāju elpas ar dzīvībai bīstamiem trikiem. Viņa (Jermaka) - augstdzimusi dāma, kuras roku kāro intrigants baņķieris, bet sirdi savaldzinājis noslēpumainais kabarē mākslinieks. Skatītājiem tiek piedāvāts ielūkoties viltīgu intrigu tīmekļos, patiesu jūtu neatlaidīgajā cīņā, kā arī neatkārtojamā svētku atmosfērā, ko spēj dāvāt tikai kabarē.

Daugavpils teātra Kalmana operetes iestudējums "Mistera Ikss noslēpums" tiks veltīts traģiski bojāgājušā Martaka piemiņai, kurš sākotnēji gatavojās kļūt par operetes galvenās lomas atveidotāju.

Solisti: Iļja Lapičs (Maskava), Ilona Bagele, Nadežda Jermaka, Halina Dubitskaja (Varšava), Anzors Alimirzojevs (Minska).

Biļetes iespējams iegādāties Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā.

Tags

Daugavpils teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form