Foto: DDT repertuārā atgriežas izrāde-pārgājiens 'Mārupīte'
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 11. maijā, plkst. 17 un piektdien, 16. maijā, plkst. 18:30 skatītājiem atkal būs iespēja pieredzēt izrādi-pārgājienu "Mārupīte". Tajā piedalās režisors Valters Sīlis, aktrise un režisore Inga Tropa, Dirty Deal Teatro (DDT) dramaturgs Jānis Balodis un komponists un mūzikas žurnālists Edgars Raginskis, informē DDT pārstāvji.

Izrāde-pārgājiens "Mārupīte" veltīta 2011. gada vasarā notikušajai ekoloģiskajai katastrofai Mārupītē. Tā tiek uzskatīta par ar otru nopietnāko ekoloģisko katastrofu neatkarīgās Latvijas laikā. Taču tagad liekas, ka viss šis šausmīgais notikums ir tālā pagātnē.

Ūdens atkal ir tikpat tīrs, cik iepriekš, pīles audzina savus pīlēnus un Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peldas Māras dīķī. Varbūt viss ir beidzies laimīgi un Mārupītes tuvumā esošajiem iedzīvotājiem tikai laimējās ievilkt centrālo ūndensapgādi ar atlaidēm.

Bet varbūt katastrofa ir vienkārši ļoti veiksmīgi paslēpusies. Tādēļ radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atbildīgos šajā noziegumā pret dabu.

"Par Mārupītes centrālo objektu kļūst latvietis – viņa daba un dabas daba, kur pirmais ir pārāk godkārīgs un pārāk ātri aizmirst, ka ir nesaraujami saistīts ar otru. Latvietim ir problēmas ar ilgtermiņu, gribas brīvdienas savai atbildībai tāpat kā kredītu atmaksai. Vēl ir bezspēcības sajūta vides aizvien pieaugošā piesārņojuma globālā rakstura priekšā," Vitas Grīnvaltes rakstīto citē izrādes autori.

Skatītāju tikšanās vieta ir "Dirty Deal Teatro". "Ļoti iesakām apmeklētājiem izvēlēties pārgājienam un attiecīgajiem laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus. Skatītāji atpakaļ Rīgas centrā ir aptuveni četras stundas 30 minūtes no izrādes sākuma laika," norāda organizatori.

Biļešu cena: 15 eiro. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dirty Deal Teatro Valters Sīlis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form