Foto: Godina 'Spēlmaņu nakts' nominantus un Latvijas Teātra Zelta fonda dalībniekus
Foto: DELFI

Pirmdien, 2. novembrī, Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē aizvadīts "Spēlmaņu nakts" nominantu un Latvijas Teātra Zelta fonda dalībnieku godināšanas vakars.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Teātra Zelta fondā iepriekš iekļauti 16 skatuves mākslinieki vecmeistari un ar teātra mākslu saistīti cilvēki - Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova, Leļļu teātra aktieris Ļevs Birmanis, operas soliste Žermena Heine-Vāgnere, Dailes teātra aktrise Vera Valtere, LNT aktrise Helga Dancberga, scenogrāfs Gunārs Zemgals, teātra zinātniece Līvija Akurātere, LNT aktieris Uldis Dumpis, bijušās Operetes soliste Ļubova Beļikova, bijušā Jaunatnes teātra aktrise Elvīra Baldiņa, Dailes teātra aktieris Gunārs Placēns, Dailes teātra un kino aktrise Venta Vecumniece, Valmieras Drāmas teātra aktrise Ruta Birgere, LNT aktrise Māra Zemdega, bijušā Jaunatnes teātra aktrise Velta Skurstene un LNT aktieris Jānis Kubilis.

Pirmdien tajā uzņemti vēl trīs skatuves mākslinieki - Liepājas teātra aktieris Zigurds Akmentiņš, Latvijas Nacionālā teātra (LNT) atrise Astrīda Kairiša un režisors Felikss Deičs, portālu "Delfi" informē Latvijas Teātra darbinieku savienības sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Dzene.

No 23.oktobra skatītāji ir aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri. Veikt balsojumu iespējams 11 teātros visā Latvijā, kā arī elektroniski "Teātris.zip" (Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv) un "Spēlmaņu nakts" oficiālajā interneta vietnē spelmanunakts.lv. Visiem, kas piedalās balsojumā teātros, 22. novembrī būs iespēja laimēt kādu no 40 biļetēm uz Latvijas teātru izrādēm, bet tie, kas balsojuši internetā varēs iegūt savā īpašumā ielūgumu divām personām uz "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremoniju.

"Spēlmaņu nakts" skatē, kas norisināsies no 1. līdz 22. novembrim, teātri piedāvās aizvadītās teātra sezonas labākos iestudējumus. Tos skatīsies arī vairāki teātra pētnieki un zinātnieki no ārzemēm - Anna Stepanova (Krievija), Tatjana Zelmanova Dipona (Beļģija), Viktorija Ivanova (Lietuva) un Marite H. Butkaite (Igaunija). 23. novembrī notiks zinātniska konference, kuras tēma šogad izriet no aizvadītajā sezonā konstatētas parādības - uz teātra skatuvēm atgriezies traģiskais varonis.

Par šo tēmu konferencē referēs ārzemju pētnieki, kuri gan runās par šo fenomenu pašu mājās, gan dalīsies iespaidos par "Spēlmaņu nakts" skatē redzēto. Konference norisināsies 23. novembrī Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, sākums plkst. 10.30.

Lai vairotu sabiedrības interesi par "Spēlmaņu naktij" nominētajiem māksliniekiem, portāla "Delfi" galvenais redaktors Ingus Bērziņš pasniedza speciālbalvu Viesturam Meikšānam par Mariusa Maeinburga triloģijas iestudējumiem Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī un Dirty Deal Teatro.

Pasākumu vadīja aktieris Ainārs Ančevskis un aktrise, LTDS priekšsēdētāja Daiga Šiliņa – Gaismiņa. Pēc pasākuma "Spēlmaņu nakts 2014/2015" nominanti un Teātra Zelta fonda dalībnieki tika aicināti noskatīties Viestura Kairiša izrādi "Uguns un nakts".

Tags

Astrīda Kairiša Felikss Deičs Gunārs Placēns Spēlmaņu nakts Uldis Dumpis Velta Skurstene
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form