Foto: Nacionālajā teātrī tapusi erotiska izrāde 'Avantūrista grēksūdze'
Foto: Gunārs Janaitis

22. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī gaidāma pirmizrāde Tomasa Manna "Avantūrista grēksūdzei " Mihaila Gruzdova režijā. Avantūrista Fēliksa Krula lomā Uldis Siliņš un Ivars Puga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kaut arī plaši pazīstams kā biezu filosofisku un eksistenciālu romānu autors, Tomass Manns savā pēdējā darbā ķeras pie piedzīvojumiem, dēkām un, kā rāda nosaukums - avantūrām, lai runātu par to, ka izdzīvošanai modernā sabiedrībā nepieciešami sakari un drosme," par iestudēto darbu stāsta teātra pārstāvji.

Lugas galvenais varonis Fēlikss Kruls ir nabags no dižciltīgas ģimenes, kurš spiests dzīvē tikt uz priekšu pats saviem spēkiem. Vēriens un veiksme, ar kādu no viena piedzīvojuma viņš metas otrā, ir apbrīnojami un spēles noteikumi viņu nebiedē - viņa ceļš ved gan cauri dažādām gultām, gan citu kabatām, gan svešu identitāti, izrādē gaidāmo ieskicē iestudējuma veidotāji.

"Avantūra, ķermenis, dvēsele, pasaule, karjera, mērķis, erotika, mīlestība, sekss, dzīves jēga - tie ir paši svarīgākie cilvēka esības jautājumi, uz kuriem mēs, veidojot izrādi, gribējām atbildēt," atzīst izrādes režisors Mihails Gruzdovs.

Lomās: Zane Dombrovska, Daiga Gaismiņa, Zane Jančevska, Dita Lūriņa, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Ģirts Liuziniks, Juris Hiršs, Valdis Lūriņš, Jurģis Spulenieks, Sanita Pušpure, Liene Sebre, Evija Skulte, Gunta Virkava, Kristaps Ķeselis.

Izrādē piedalās dejotāja Erna Daudzvārde, kā arī gaisa vingrotāji Natālija Ivanova un Vadims Lukjančuks.

Izrādes scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, videomākslinieks Māris Kalve, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Iļja Vlasenko, gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Tags

Dita Lūriņa Evija Skulte Ģirts Liuziniks Gunta Virkava Ivars Puga Jurģis Spulenieks Juris Hiršs Latvijas Nacionālais teātris Mihails Gruzdovs Zane Dombrovska Zane Jančevska
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form