Foto: Pirmizrādi piedzīvojusi rokopera 'Mauglis'; turpmākās izrādes – pārceltas
Foto: Lauris Vīksne

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika divus gadus gaidītās Mārtiņa Brauna rokoperas "Mauglis" jauniestudējuma pirmizrāde, kuras izskaņā komponists un iestudējuma dalībnieki tika sumināti ar stāvvovācijām. Kā "Delfi" vēsta izrādes producents Juris Millers, turpmākās iestudējuma izrādes ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ pagaidām ir pārceltas uz nenoteiktu laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rokoperas "Mauglis" jauniestudējuma pirmizrāde sākotnēji tika paredzēta vēl 2020. gada rudenī, lai ieskandinātu komponista Mārtiņa Brauna jubilejas gadu, taču globālie notikumi ieviesa savas izmaiņas – pirmizrāde notika vien šogad. Diemžēl, ārkārtējā stāvokļa ietekmē to nevarēja apmeklēt visi skatītāji, arī turpmākās izrādes Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Siguldā un Rīgā šogad notikt nevarēs, vēsta Millers.

"Izrādes veidotāji naivi ticēja valdības locekļu vairākkārt paustajam, ka epidemioloģiski drošajā jeb "zaļajā" formātā notiekošie pasākumi, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, netiks ierobežoti. Mēs lieliski izprotam, ka valdības neizlēmības un sabiedrības arogances rezultātā mēs esam epidemioloģiskās katastrofas priekšvakarā, tādēļ valdībai vajadzēja aizmirst par saviem solījumiem un ierobežot publisko pasākumu norisi, taču ceram, ka Ministru kabinets nemēģinās savas kļūdas labot uz kultūras pasākumu nozares privātā sektora rēķina un drīzumā sekos valdības lēmums, kas pasākumu rīkotājiem šajā laikā plānotos pasākumus ļaus atcelt un veikt biļešu naudas atmaksu par biļetēm, lai pasākumi nebūtu formāli jāpārceļ uz nenoteiktu laiku," pauž Millers.

Foto: Pirmizrādi piedzīvojusi rokopera 'Mauglis'; turpmākās izrādes – pārceltas
Foto: Lauris Vīksne

Uzreiz pēc pirmizrādes nupat aizvadītajā 70 gadu jubilejā komponistu Mārtiņu Braunu pirmizrādē sveica Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Zariņš, pasniedzot komponistam Kultūras ministrijas Atzinības rakstu "Par radošu, profesionālu un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mūzikas mākslā un izcilību visos mūzikas žanros, sveicot 70 gadu jubilejā."

Rokoperas jauniestudējums pie skatītājiem klātienē nonāks vien nākošgad, bet jau drīzumā ikvienam būs iespēja noskatīties tā videoierakstu, iegādājoties piekļuves kodu "Biļešu paradīzes" kasēs.

Kā norāda Millers, rokopera "Mauglis" ir pēdējo gadu vērienīgākais un krāšņākais muzikālais iestudējums bērniem un jauniešiem. Tajā piedalās aktieri un dziedātāji Igors Siliņš, Kārlis Tols, Aija Dzērve, Juris Vizbulis, Edgars Lipors, Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs ("Spēlmaņu nakts" godalgas "Gada labākais jaunais aktieris laureāts), Jānis Kirmuška, Māris Skrodis, Rūdolfs Trēziņš, Anatolijs Kreipāns, Jēkabs Reinis (godalgas "Lielais Kristaps" laureāts), Juris Millers un Jānis Skanis, kā arī tautas deju kolektīva "Dzintariņš" dalībnieki.

Foto: Pirmizrādi piedzīvojusi rokopera 'Mauglis'; turpmākās izrādes – pārceltas
Foto: Lauris Vīksne

Pirmizrādē uz skatuves bija arī mūziķi Mārtiņš Brauns, Aivars Gudrais un Ernests Mediņš.

Iestudējumu veidojis režisors Jānis Mūrnieks, horeogrāfe Sanita Misika, vokālā pedagoģe Ieva Sutugova, aranžētājs Kristaps Krievkalns, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Linda Oše, gaismu režisors Artūrs Feldmanis, skaņu režisors Māris Mēness, pirotehnikas specefektu mākslinieks Kalvis Kalniņš un producents Juris Millers.

Atgādinām, ka rokopera "Mauglis" pirmo reizi tika iestudēta 1982. gadā un turpat 10 gadu laikā to noskatījās 180 000 skatītāju. Kopš tā laika vairākkārt tika veidoti koncertuzvedumi un deju iestudējumi, taču šoreiz rokopera "Mauglis" ir iestudēta kā pilnvērtīga izrāde, veidojot libretu pēc Radjarda Kiplinga un Leldes Stumbres darbu motīviem.

Tags

Juris Vizbulis Aija Dzērve Edgars Lipors Juris Millers Mārtiņš Brauns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form