Foto: 'Purva bridējs (-i)' Daugavpils teātrī. Lēna degšana vienā cēlienā
Foto: Džeina Saulīte

Šā gada 4. februārī Daugavpils teātrī savu pirmizrādi piedzīvoja režisora Jura Joneļa iestudējums "Purva bridējs (-i)".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rūdolfa Blaumaņa 1898. gadā sarakstītā novele "Purva bridējs" vēl aizvien uzrunā cilvēkus un turpina iedvesmot. Dziļums un pasaules izjūtas tīrība ir tās nemirstošās vērtības, kas iekodētas Blaumaņa novelē. Par to ir pārliecināta izrādes "Purva bridējs (-i)" radošā komanda. Tieši tāpēc iestudējuma pamatā ir izmantots noveles dramatizējums, nevis Blaumaņa luga "Ugunī", kas tapusi jau vēlāk. Šo dramatizējumu veidoja Agnese Rutkēviča, kura atzīst, ka Blaumanis savās novelēs ir atklātāks un savā ziņā arī drosmīgāks un kailāks.

"Ja mēs katrs paskatītos uz savu dzīvi, tad mēs saprastu, ka mēs brienam visu laiku – kāds mīlestībā, cits atkarībā, ticībā, pienākumā. Bet es gribētu pateikt, ka purvs nebūt nenozīmē kaut ko sliktu. Dažreiz, lai atrastu kaut ko skaistu, caur purvu jāizbrien," tā iestudējumu raksturo režisors Juris Jonelis.

Izrādes "Purva bridējs (-i)" galvenās lomas spēlē Daugavpils teātra jaunie aktieri Zanda Mankopa (Kristīne) un Alberts Vecmanis (Edgars). Iestudējuma tapšanas procesā abi esot nonākuši pie apziņas, ka šo tēlu priekšstati, kas palikuši viņu atmiņā vēl kopš skolas laikiem, tagad ir lauzti. "Tagad ir tā sajūta, ka Edgars ir tas jūtīgais un trauslais, bet Kristīne ir tas stabilais pamats, uz kura Edgars balstās. Viņai ir jābūt tai stiprajai un vīrišķīgajai," atklāj aktieri.

Veidojot iestudējuma laiktelpas noformējumu, pirmo reizi Daugavpils teātrī darbojās mākslinieks Krišjānis Elviks (scenogrāfija) un Marija Ulmane (kostīmi). Izrādes muzikālo noformējumu veidoja Staņislavs Šimanskis, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Izrādē piedalās Zanda Mankopa, Alberts Vecmanis, Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Līga Ivanova, Inese Ivulāne – Mežale, Māris Korsiets, Mihails Abramovs, Jeļizaveta Petrova, Māris Boka, Miroslavs Blakunovs, Raimonds Paegle un Jevgeņijs Mihailovs.

Tuvākās izrādes – 11. februārī pulksten 18.00 un 10. martā – pulksten 18.30. Biļetes iegādājamas Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā.

Tags

Agnese Rutkēviča Daugavpils teātris Purva bridējs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form