Fotoreportāža: pēdējā gaitā pavadīts režisors Oļģerts Kroders
Foto: F64

Valmierā, ceturtdien, 18. oktobrī pēdējā gaitā pavadīts latviešu teātra leģenda, režisors Oļģerts Kroders (1921.- 2012.). Uz pasākumu Valmieras teātrī bija pulcējušies visu Latvijas teātru aktieri, režisori un citi darbinieki, no māksliniekā atvadīties ieradušies Krodera talanta cienītāji, un domubiedri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādīt pēdējo godu režisoram bija ieradušies arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende, komponisti Raimonds Pauls, Artūrs Maskats, Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, ex-ministre Sarmīte Ēlerte, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi, Latvijas Teātra darbinieku savienības vadītāja Daiga Gaismiņa un daudzi citi.

Jau ziņots, ka 91 gadu vecais mākslinieks mūžībā aizgāja pagājušajā nedēļā, 10. oktobrī, savā istabā Vamieras teātrī.

Atvadu pasākums Valmieras Drāmas teātrī sākās plkst. 11.30, ko noslēdza mācītaja Krista Kalniņa pēdējie vārdi aizgājējam. Plkst.14.00 sākās svinīgs gājiens no teātra uz Dīvala kapiem, kur atdusēsies režisora mirstīgās atliekas.

Atgādinām, ka Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā, 18. oktobra vakarā, plkst.22:15 varēs noskatīties uzvedumu ”Ir tikai teātris” - režisora 90. jubilejai veltīto pasākumu 2011. gadā, kas Valmieras teātrī kuplā skaitā pulcēja visu Latvijas teātru darbiniekus un Krodera līdzgaitniekus.

Pēc Valmieras pašvaldības ierosinājuma, 18. oktobrī pilsētas iedzīvotāji aicināti izkārt valsts karogus sēru noformējumā.

Autovadītāji aicināti ņemt vērā, ka 18. oktobrī bēru gājiena laikā Valmierā būs ievērojami satiksmes ierobežojumi:

no plkst.7.00 transportlīdzekļu iebraukšanai un to stāvēšanai būs slēgti stāvlaukumi pie teātra - Lāčplēša ielā 4, pilsētas pašvaldības ēkas priekšā - Lāčplēša ielā 2, un Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas priekšā - Bruņinieku ielā 2;

no plkst.11.30 transporta kustība pilnībā tiks slēgta Rīgas un Lāčplēša iela posmos no Katrīnas ielas līdz Raiņa ielai, slēgtajā posmā līdz stāvlaukumiem tiks ielaisti tikai bēru dalībnieku transportlīdzekļi,

apmēram no plkst.13.30 jeb - kad virzību uz Dīvala kapiem uzsāks bēru gājiens, transporta kustība pilnībā tiks slēgta Rīgas ielas posmā no Katrīnas ielas, Tērbatas ielas posmā līdz Tērbatas, Brīvības, Liepu, Dīvaliņa ielu rotācijas aplim;

lai apbrauktu gājienu, satiksme tiks novirzīta pa Liepu ielu;

kad gājiens tuvosies Tērbatas, Brīvības, Liepu, Dīvaliņa ielu rotācijas aplim, transporta kustībai pilnībā tiks slēgta Dīvaliņa iela līdz Dīvala kapiem.

Pēc gājiena satiksmes organizācija tiks atjaunota iepriekšējā kārtībā! Valmieras pilsētas pašvaldība aicina autovadītājus būt saprotošiem un apbraukt slēgtos ielu posmus pa blakus esošajām ielām.

Jau ziņots, ka Latvijas teātra leģenda Oļģerts Kroders mūžībā aizgāja trešdienas, 10. oktobra rītā.

Latviešu skatuves mākslas vecmeistars teātrim veltījis 56 savas dzīves gadus. 1999. gadā saņēmis ”Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu. 2001. gadā režisoram piešķirts Triju zvaigžņu ordenis. 2006./2007. gada sezonā saņēmis Latvijas Teātra gada balvu kategorijā Labākais režisors par iestudējumiem "Karalis Līrs" un "Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes", "Karalis Līrs" arī apbalvota kā sezonas labākā izrāde.

Pēdējā Oļģerta Krodera Valmieras teātrī iestudētā izrāde ir Aleksandra Ostrovska ”Līgava bez pūra”.

Tags

Oļģerts Kroders
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form