Fotoreportāža: 'Venēcijas tirgotāja' ainas Nacionālajā teātrī
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālajā teātrī 31. janvārī pirmizrādi piedzīvos Viljama Šekspīra "Venēcijas tirgotājs" Aika Karapetjana režijā. Galvenajās lomās Uldis Dumpis un Normunds Laizāns. Īsi pirms pirmizrādes piedāvājam nelielu foto ieskatu iestudējuma tapšanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


"Kaut arī šī luga ir uzrakstīta 16.gadsimtā, aizvien ir aktuāla tēma par to, ka cilvēks vienā brīdī var pazaudēt ne tikai materiālās vērtības, bet arī savu identitāti, ticību, ģimeni - visu, ja sabiedrība nepieņem šo cilvēku kā savējo. Cilvēks grib atrast savu vietu sabiedrībā, lai nebūtu svešinieks, bet savējais ar līdzvērtīgām tiesībām. Tas ir aktuāli ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē," teic izrādes režisors Aiks Karapetjans.

1596. gadā sarakstītās Šekspīra traģikomēdijas aktualitāte 21. gadsimta sākumā pati kļūst traģikomiska – joprojām nauda cilvēkus ne tikai vieno, bet arī šķir. Ebreju augļotājs Šeiloks un kristiešu tirgotājs Antonio kā divi auni stāv uz laipas un nespēj padot ceļu viens otram. Paldies Dievam, pasaulē bez varas, naudas un paštaisnuma ir arī mīlestība. Šoreiz – jaunekļa Bazanio un princeses Porcijas personās, bet ne tikai.

Šī ir jaunā armēņu izcelsmes Latvijas režisora Aika Karapetjana debija dramatiskajā teātrī pēc spilgtā uznāciena Latvijas Nacionālajā operā un Latvijas kino ar darbiem "Seviļas bārdzinis" un "Cilvēki tur".

Lomās: Jānis Vimba, Madara Saldovere, Ieva Aniņa, Madara Botmane, Jānis Skanis, Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis un Jānis Āmanis. Scenogrāfs Aigars Ozoliņš. Kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka.

Tags

Aiks Karapetjans Latvijas Nacionālais teātris Uldis Dumpis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form