Ģertrūdes ielas teātris jubilejas nedēļā atklāj digitālo skatuvi
Foto: Ieva Kauliņa

Jubilejas nedēļā Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) atklāj digitālo skatuvi, kas turpmāk darbosies ĢIT mājaslapā paralēli pasākumu programmai klātienē, skatītājiem piedāvājot izrāžu ierakstus, filmizrādes un audio izrādes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda teātra pārstāvji, tā kā Ģertrūdes ielas teātris dzimšanas dienu svin vienā dienā ar Aleksandru Čaku, 27. oktobrī digitālā skatuve tiks atklāta ar pagājušajā sezonā tapušās tālizrādes "Krēsls" ierakstu.

Ģertrūdes ielas teātra digitālā skatuve veidota ar VKKF mērķprogrammas "KultūrElpa" finansiālu atbalstu, domājot par laikmetīgās skatuves mākslas auditorijas paplašināšanu un pieejamību. Jau šobrīd ĢIT mājaslapā jebkurā laikā var noklausīties Lienas Šmukstes sajūtu teātra audio izrādes "Jums ir apdegušas ausis" un "Grāmata Zīme", tāpat vairākām izrādēm tiks nodrošināti titri latviešu, krievu un angļu valodā.

Izrāde "Krēsls" ĢIT skatītājiem būs pieejama no 27. oktobra līdz 3. novembrim. Turpmākajās nedēļās ĢIT digitālās skatuves programmā būs arī tādi darbi kā "Baiļu rutīna" (hor. Jana Jacuka), "Pazaudētās dziesmas" (autori Agate Bankava, Artūrs Čukurs, Andrejs Jarovojs), "Kur tu esi kad es guļu" (hor. Agate Bankava), "Melnā sperma" (rež. Vladislavs Nastavševs), u.c.

Režisora Andreja Jarovoja un aktieru Sandijas Dovgānes, Emīla Krūmiņa, Edgara Samīša tālizrāde "Krēsls" pēc Čaka stāsta motīviem tapa pagājušā gada ziemā. ĢIT digitālā skatuve tiek atklāta jau nākamās mājsēdes laikā, kad radiotelegrāfista Jura Gulēna pārdzīvojumi un izjūtas, atrodoties ilgstošā izolācijā no ārpasaules, atkal kļuvuši pazīstami un aktuāli. "Krēsls" veidots, iedvesmojoties no Čaka spilgtās, poētiskās valodas, – ar objektu teātra un filmu ieskaņošanas paņēmieniem radošā komanda skatītāju ieved galvenā varoņa subjektīvajā pasaulē, kur iedomas un sapņi savijušies ciešā mezglā ar realitāti.

Plašāka informācija par izrādēm un biļetes www.git.lv.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ģertrūdes ielas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form