ĢIT pirmizrādīs eksperimentālu iestudējumu 'Situāciju komēdija'
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 3. novembrī, Ģertrūdes ielas teātrī sadarbībā ar zīmolu "KatlZ" gaidāma pirmizrāde eksperimentālam iestudējumam "Situāciju komēdija", ko veidojis režisors Vsevolods Ļisovskis (Krievija), un tajā piedalās aktrises Ināra Slucka un Jana Jacuka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kas tas ir – postdramatiskais teātris? Cik tālu formas eksperimentos var iet režisors, kuram teātris ir tikai vēl viens veids, kā pētīt pasauli, sabiedrību un cilvēka dabu? Teātris nav tikai teksta interpretācija. Teātris ir jaunas skatuves valodas meklējumi, mēģinājumi šķērsot jau ierastās robežas un mākslas tradīcijas. Izrāde "Situāciju komēdija" ir šāda veida eksperiments – apvienojot dažādas teātra skolas, pieredzes, idejas.

Režisors Vsevolods Ļisovskis: "Tradicionālajā sabiedrībā varas lielumu noteica greznu paklāju, smalku vannu, zvērādu, krāsainu akmentiņu un auksto ieroču daudzums. Mūsdienu pasaulē varas instruments ir informācija. Kurš vairāk zina, tas ir galvenais. Tradicionālais teātris ir arhaiskās varas piramīdas piemērs – uz zemākā pakāpiena atrodas skatītājs, kurš zina vismazāk par visiem. Šī izrāde ir mēģinājums pārvarēt gadsimtiem ilgušo netaisnību. Mūsu skatītājs zina vairāk nekā aktrises. Izrādes nosaukums ir "Situāciju komēdija", jo minētajā žanrā komiskais efekts tiek sasniegts, skatītājiem zinot par apstākļiem, kurus nezina aktieru atveidotie varoņi. Divas aktrises nedēļas garumā fiksē ārēji un iekšēji piedzīvoto. Pēc tam uz skatuves klusējot mēģina viena ar otru tajā dalīties, bet skatītājs redz ne tikai klusējošo dialogu, bet var arī izlasīt uz sienas projicētās aktrišu piezīmes."

ĢIT pirmizrādīs eksperimentālu iestudējumu 'Situāciju komēdija'
Foto: Publicitātes foto

Ideja veidot šādu izrādi Rīgā radās pēc tam, kad Ģertrūdes ielas teātrī 2019. gada aprīlī viesojās Vsevolods Ļisovskis un aktrise Aļona Starostina ar izrādi "Klusēšana par izvēlēto tēmu". Viesizrāde uz publiku atstāja spilgtu un neviennozīmīgu vērtējumu, raisot skatītāju starpā diskusijas un sarunas vēl ilgi pēc izrādes. "Situāciju komēdija", lai arī veidota uz "Klusēšana par izvēlēto tēmu" bāzes, ir jauns formas eksperiments. Šoreiz divas mākslas un dzīves pieredzē atšķirīgas mākslinieces – aktrise, režisore Ināra Slucka un horeogrāfe, dejotāja Jana Jacuka – klusēs ne tikai skatītājiem, bet arī viena otrai.

Biļetes pieejamas ĢIT biļešu tirdzniecības sistēmā.

Tags

Ģertrūdes ielas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form