Jaunā Rīgas teātra kopējie ieņēmumi pērn pieauga līdz 3,6 miljoniem eiro
Foto: JRT

Jaunā Rīgas teātra (JRT) kopējie ieņēmumi pērn pieauga līdz 3,6 miljoniem eiro, kas ir par 102 213 eiro vairāk nekā 2018. gadā, liecina teātra 2019. gada pārskats.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2019. gadā JRT no valsts saņēma finansējumu 1,6 miljonu eiro apmērā, ko veidoja bāzes dotācija - 1,1 miljons eiro - un dažādu valsts budžeta mērķprogrammu dotācijas.

Salīdzinot ar 2018. gadu, valsts finansējuma apjoms 2019. gadā samazināts par 115 832 eiro. Tas, kā norādīts pārskatā, skaidrojams ar papildu valsts finansējumu iepriekšējos gados, lai līdzsvarotu JRT saimniecisko darbību pārcelšanās perioda sākumā, pārejot uz Miera ielas kompleksa pagaidu telpām.

Savukārt JRT pašu ieņēmumi 2019. gadā bija divi miljoni eiro. Pirms diviem gadiem pašu ieņēmumi sasniedza 1,7 miljonus eiro, kas ir par 218 046 eiro mazāk nekā pērn. Lielākais pašu ieņēmumu pieaugums bijis biļešu tirdzniecības ieņēmumu pozīcijā, sasniedzot 1,6 miljonus eiro.

Pērn JRT nospēlējis 345 izrādes, kuras apmeklējuši 101 895 skatītāji, liecina teātra 2019. gada pārskats. Savukārt 2018. gadā teātris nospēlējis 320 izrādes, kuras apmeklējuši 96 058 skatītāji. Salīdzinot ar 2018.gadu, JRT nospēlējis par 25 izrādēm vairāk un par teju 6000 pieaudzis arī skatītāju skaits.

No 101 895 skatītājiem 88 539 apmeklējuši izrādes JRT telpās, 4466 – viesizrādes Latvijā, 8890 – viesizrādes ārzemēs. Savukārt vidējā apmeklētība izrādēm JRT telpās bijusi 99,8%.

Pārskatā norādīts, ka 2019. gadā JRT spējis saglabāt repertuāra dažādību, uzturot 29 dažāda nosaukuma iestudējumus, un sagatavojis astoņus jauniestudējumus, no tiem četrus orģināldramaturģijas jauniestudējumus un divus jauniestudējumus jauniešu auditorijai vecumā līdz 17 gadiem.

2019. gadā pirmizrādi piedzīvoja režisora Ulda Tīrona iestudējums "Apmānītā", Alvja Hermaņa "Atnāc mani vēl satikt", "Vēstures izpētes komisija", "Vēlā mīla", "Baltais helikopters", "Bītlu jaunais albums" un "Svaigās asinis", kā arī Gata Šmita – "Meklējot spēlmani".

Pērn, salīdzinot ar 2017. gadu, JRT vidējā biļešu cena ir pieaugusi par četriem eiro, proti, no 15,72 līdz 19,96 eiro, savukārt, salīdzinot ar 2018.gadu, vidējā biļešu cena pieaugusi par diviem eiro.

Pārskatā uzsvērts, ka biļešu cenas kāpumu veicinājusi gan JRT īpašā projekta ar baletdejotāja un aktiera Mihaila Barišņikova piedalīšanos "Baltais helikopters" izrāžu bloka iekļaušanu teātra repertuārā pagājušajā gadā, gan pircēju pieprasījums pēc teātra biļetēm, ko teātris "nespēj līdzsvarot ar adekvātu biļešu daudzumu, ņemot vērā Miera ielas auditoriju mazo ietilpību".

2019. gadā pensionāriem, skolēniem un studentiem teātris ir saglabājis biļetēm 30% atlaidi. Pirms gada teātris pārdevis 16 255 biļetes ar minēto atlaidi sociāli neaizsargāto grupu pārstāvjiem.

Turklāt sadarbībā ar dažādu mazaizsargāto sociālo grupu intereses pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām pērn labdarības mērķiem izplatītas 79 brīvbiļetes.

Pagājušajā gadā JRT kopumā izrādīja astoņas viesizrādes piecos Latvijas reģionālajos kultūras centros – Latgales vēstniecībā "Gors" varēja noskatīties iestudējumu "Vectēvs" un "Vēstures izpētes komisija", Mālpils novada kultūras centrā – "Skolotājs Jāps un klase", kultūras centrā "Siguldas devons" – "Cerību ezers", teātra namā "Jūras vārti" – "Nora", "Jaunības putns ar saldo balsi" un Apmānītā", Vidzemes koncertzālē "Cēsis" – "Dieviņš pillā".

Pērn JRT arī devies viesizrādēs uz ārzemēm. Vīnē, Bratislavā, Sofijā, Viļņā un Kauņā demonstrēts iestudējums "Brodskis/Barišņikovs". Ar iestudējumu "Soņa" JRT piedalījās Starptautiskajā Baku teātra festivālā "MAP", kas noritēja Azerbaidžānā. Kopumā JRT 2019. gadā viesojies sešos ārvalstu spēles laukumos, piecās valstīs, sniedzot 12 viesizrādes un pulcējot 8890 lielu auditoriju ārpus Latvijas robežām.


Tags

Gors (Latgales vēstniecība)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form