Jaunais Rīgas teātris izrādi 'Brodskis/Barišņikovs' vedīs uz ASV
Foto: Jānis Deinats

No šī gada 9. līdz 19. martam Alvja Hermaņa iestudējums "Brodskis/Barišņikovs" tiks izrādīts Barišņikova Mākslas centrā Ņujorkā, ASV. Jaunais Rīgas teātris (JRT) viesizrādēs uz ASV dodas pirmo reizi, portālu "Delfi" informēja JRT reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne.

Iestudējumā "Brodskis/Barišņikovs", kura pirmizrāde Rīgā notika 2015. gada 15. oktobrī, leģendārā mākslas personība Mihails Barišņikovs interpretē sava drauga, Nobela prēmijas laureāta dzejnieka Josifa Brodska dzeju viņa dzimtajā valodā. Iestudējums ar tekstu un kustību atklāj dzejnieka pasauli, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Iestudējuma scenogrāfe ir Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks – Gļebs Fiļštinskis. Izrādi Jaunais Rīgas teātris veidojis sadarbībā ar "Baryshnikov Productions".

Barišņikova Mākslas centrs (Baryshnikov Arts Center) ir tā mākslinieciskā vadītāja Mihaila Barišņikova ilgi lolots sapnis – Ņujorkā radīt mākslas centru, kur pulcēties māksliniekiem no visas pasaules. Tas tika īstenots 2005. gadā, kad Manhetenā tika dibināts Barišņikova Mākslas centrs, kas kļuva par plaukstošu radošo telpu. Centrs atbalsta dažādu jomu māksliniekus, ik gadu piedāvājot līdz pat 30 rezidencēm, nodrošinot ar nepieciešamajām telpām un resursiem jaunu projektu un sadarbību īstenošanai. Centrs arī piesaista laikmetīgas un inovatīvas vietējās un ārvalstu dejas, mūzikas, teātra un multimediālas izrādes, nodrošinot tām demokrātiskas cenas, tādējādi piesaistot mākslām jaunus skatītājus.

Iestudējums "Brodskis/Barišņikovs" bija iekļauts Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmā TÊTE-Á-TÊTE 2015, kas piedāvāja sabiedrībai Eiropas mēroga laikmetīgās kultūras notikumu sēriju. Vairāk par programmu: www.TaT.lv.

Tags

Alvis Hermanis Jaunais Rīgas teātris Kristīne Jurjāne Mihails Barišņikovs

Comment Form