JRT martā gaidāmas Hermaņa, Šmita un Tropas-Fišeres iestudējumu pirmizrādes
Foto: Publicitātes foto

2022. gada martā Jaunais Rīgas teātris (JRT) saviem skatītājiem piedāvās trīs pirmizrādes, turpinot uzdot lielos jautājumus un dziļāk ielūkoties šodienas Latvijas cilvēkos. Visi uzvedumi ir veidoti pēc latviešu autoru darbiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē teātra pārstāve Inga Liepiņa, režisores Ingas Tropas-Fišeres vadībā JRT aicina doties garīgā izpētes ekspedīcijā uz latviešu klasikas vienu no augstākajām virsotnēm – Raiņa lugu "Jāzeps un viņa brāļi". Savukārt režisoru Alvja Hermaņa un Gata Šmita jaunajās izrādēs pavērsies iespēja domāt par mūsdienu pasauli, laikabiedriem un sevi tajā, nonākot pavisam neparastā, dīvainā realitātē, ko piedāvā nule kā sarakstītie oriģināldramaturģijas darbi – Justīnes Kļavas "Desmit iemeslu apciemot Kauci" un Margaritas Ziedas "Viss zem Debesīm".

Kā norāda Liepiņa, jaunajos uzvedumos skatītāji varēs turpināt iepazīt JRT studijas audzēkņus, kuri jau ar otro apmācības mēnesi spēlē uz teātra skatuves un šogad beidz studijas Latvijas Kultūras akadēmijā.

Režisors Gatis Šmits kopā ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Keitu un komponistu Jēkabu Nīmani iestudē Justīnes Kļavas lugu "Desmit iemeslu apciemot Kauci". Izrāde vēsta par kādu jaunu tūrisma reportieri, kurš dodas lokālā izpētes braucienā, bet negaidītu pavērsienu rezultātā kļūst par dalībnieku cīņā starp Dievu un nelabo.

JRT martā gaidāmas Hermaņa, Šmita un Tropas-Fišeres iestudējumu pirmizrādes
Foto: Publicitātes attēls

Režisors par izrādes ieceri saka: "Tā kā izrāde sākotnēji bija iecerēta kā viens no JRT aktieru kursa diplomdarbiem, vairums Justīnes Kļavas lugas varoņu ir divdesmitgadnieki. Stāsta ietvaros septiņi vēlīnie mileniāļi trīs vēlīno četrdesmitgadnieku pavadībā nonāk ārkārtējā situācijā. Visu iesaistīto izpratne par notiekošo tiek pakļauta nopietnam izaicinājumam. Izrādes žanrs ir gotiska komēdija, kas sniedz netipisku redzējumu par dzīvi mūsdienās, Latvijā."

Izrādē piedalās: Baiba Broka, Jānis Grūtups, Andris Keišs, Elita Kļaviņa, Gerds Lapoška, Marta Lovisa, Matīss Ozols, Dāvids Pētersons, Lolita Stūrmane, Sabīne Tīkmane.

Pirmizrāde JRT Lielajā zālē 3. martā.

Režisors Alvis Hermanis turpina domāt par mūsdienu pasaules attīstības strupceļiem un jaunaizsāktiem ceļiem, šoreiz skatītāja uzmanību vēršot uz Ķīnu - līdervalsti jaunu jēgu, ideju un virzienu radīšanā. "Kurp dosies Ķīna, turp dosies pasaule", "Ķīna pārveido pasauli" – šādi virsraksti lasāmi žurnālistu tekstos un pasaules konferenču pieteikumos. Kā saslēgties ar jauno laiku, kas nāk mums pretī un izvirza citus noteikumus? Kā nenodot savas vērtības un tomēr spēt piedalīties jaunajā dzīvē ar pilnu spēku? Kādas latviešu dzejnieces gara spēks tiek pārbaudīts viņas ceļojumā uz Ķīnu.

Izrāde "Viss zem Debesīm " ir poētisks teātra ceļojums mūsdienu pasaulē, kas aizvien radikālāk sliecas ietiekties cilvēkā un pārņemt varu pār viņu - pār cilvēka domām, jūtām un prātu. Uzmanības centrā ir mūsdienu pasaules jaunie, pavisam reālie izaicinājumi, rosinot domāt, kā cilvēkam dzīvot šajā pasaulē pēc pandēmijas. Pasaulē, kas jau nāk mums pretī. Ar savām vērtībām, pārjautājot mūsējās un izgaismojot mūsu trūkumus un vājumu. Bet varbūt arī spēku?

Lugas autore - Margarita Zieda, kostīmu māksliniece - Jana Čivžele, lomās - Guna Zariņa un Vilis Daudziņš.

Pirmizrāde 2022. gada 11. martā.

Režisore Inga Tropa-Fišere sarunai ar skatītāju izvēlējusies vienu no personiskākajām un filozofiski piesātinātākajām Raiņa lugām - "Jāzeps un viņa brāļi". Izrāde vēsta par slepenu ekspedīciju, kuras laikā pētnieku grupa negaidīti uziet apslēptu eju, kas noved viņus pazemē. Pētot atrastos artefaktus, ekspedīcijas dalībnieki neviļus atbrīvo Jāzepa dzimtas stāstu un daudzus jautājumus.

JRT martā gaidāmas Hermaņa, Šmita un Tropas-Fišeres iestudējumu pirmizrādes
Foto: Publicitātes attēls

Kas noved Jāzepu pie kritiena bedrē? Vai Jāzepam izdosies bedres dibenā ieraudzīt zvaigznes un piedzīvot kritienu augšup? Šādus jautājumus uzdod iestudējuma veidotāji.

Izrādes scenogrāfs - Miķelis Fišers, kostīmu māksliniece - Evelīna Deičmane-Vida, komponiste - Anna Ķirse.

Lomās: Toms Harjo, Gundars Āboliņš, Kaspars Znotiņš, Agate Krista, Kristīne Krūze, Jānis Grūtups, Ritvars Logins, Ivars Krasts, Jevgēnijs Isajevs, Dāvids Pētersons, Matīss Ozols, Gerds Lapoška.

Izrādes "Ekspedīcija "Jāzeps"" pirmizrāde iecerēta 2022. gada 16. martā.

Biļetes uz visām marta izrādēm ir pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Izrādes var apmeklēt tikai skatītāji ar derīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu. Bērniem līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot) sertifikāts nav nepieciešams. Teātra apmeklējuma laikā skatītājiem jālieto medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators. No 1. marta ir atcelta prasība par distancētām un personalizētām sēdvietām.

Tags

Alvis Hermanis Gatis Šmits Inga Tropa Jaunais Rīgas teātris Rainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form