JRT pirmizrādi piedzīvos Ineses Mičules iestudējums 'Vēsā jaunava'
Foto: Publicitātes attēls

Pēc četru gadu pārtraukuma Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) izrādi veidos režisore Inese Mičule. 26. martā Lielajā zālē plānota pirmizrāde Mičules iestudējumam "Vēsā jaunava", kas veidots pēc dāņu rakstnieka Jerna Rīla stāstu krājuma "Vēsā jaunava un citi blēņu stāsti" motīviem, portālu "Delfi" informē JRT pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādi veido asprātīgi, traģikomiski stāsti par cilvēka esību aiz polārā loka, par viņu kaislībām un dēmoniem, par vientulību un patiesu draudzību, par cilvēka dabu starp ledājiem un polāro nakti.

Par jauno izrādi režisore un arī dramatizējuma autore saka: "Norvēģu polārpētnieks Fritjofs Nansens pirmais 1888. gadā šķērsoja Grenlandes ledus vairogu, pierādot nepārtraukta ledus vairoga eksistenci, kā arī mēģināja sasniegt Ziemeļpolu. Arktikā valda jauna ekosistēma. Sugas nav paspējušas attīstīties, jo tā salīdzinoši nesen ir atbrīvojusies no pleistocēna šļūdoņiem. Parastais skaistuma jēdziens uz Arktiku nav attiecināms. Ainava ir vienmuļa, nevis skaista. Noteicošās ir izjūtas. Cilvēks ir attīstījies tropos, par dabas skarbumu mums ir vienīgi mūsu ģenētiskās biogrāfijas viedoklis. Salīdzinājumam – polārlācim skarbi ir Amazones džungļi. Tad kāpēc cilvēks tomēr bēg no civilizācijas un apmetas uz dzīvi salā, kura, šķietami, tikai kāda pārpratuma dēļ nosaukta par zaļo zemi? Izrādās tas nav bijis gluži pārpratums. Grenlande patiešām 10. gadsimtā bijusi daļēji zaļa. Šobrīd Grenlandes ledus vairogi zaudē ledus masu, mazais ledus laikmets beidzies jau 19. gadsimta beigās, bet joprojām polārā nakts Grenlandē ilgst gandrīz sešus mēnešus. Ilgs laiks, taču aukstumā, pustumsā un vientulībā laika jēdziens cilvēkam vairs neko nenozīmē. Garlaicība tiek kliedēta, pateicoties dažādiem notikumiem un pašgatavotam alkoholam. Tas būs rupjš, tajā pašā laikā arī maigs, brīžiem traģisks un komisks gabals, jo galu galā tas ir tik cilvēciski!"

Izrādes scenogrāfiju veido Katrīna Neiburga. Kostīmu mākslinieces – Katrīna Neiburga un Berta Vīlipsone. Līdzās JRT aktieriem Gundaram Āboliņam, Ģirtam Krūmiņam, Ivars Krastam Jevgēnijam Isajevam, Marijai Linartei un Jana Čivželei jau otrajā JRT izrādē (pirmā – Alvja Hermaņa "Linda Vista") piedalīsies arī komiķis Jānis Skutelis.

Martā un aprīlī JRT repertuārā ir ieplānotas piecas izrādes "Vēsā jaunava", kas šobrīd jau izpārdotas. Biļetes uz maija izrādēm būs pieejamas no 10. marta.

Iepriekšējos gados Ineses Mičules režijā jau tapušas JRT skatītāju iecienītas izrādes – "Fundamentālists", kas repertuārā ir 11 gadus un ir nospēlētas 130 izrādes, "Pilna Māras istabiņa", "Ilgu tramvajs", "Muša" un "Smagais metāls".

Tags

Ģirts Krūmiņš Gundars Āboliņš Inese Mičule Jaunais Rīgas teātris Katrīna Neiburga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form