JRT sezonas spēlētākā izrāde – 'Pēdējā Ļeņina eglīte'; jauno sezonu uzsāks ar Hermaņa iestudējumu
Foto: Jānis Deinats

20. jūnijā Jaunais Rīgas teātris (JRT) noslēdza teātra sezonu, kas pirmo gadu aizvadīta pagaidu telpās Miera ielā 58a. Sezonas laikā kopumā ir nospēlētas 296 izrādes un skatītājiem piedāvāti seši jauniestudējumi, bet par spēlētāko izrādi kļuvusi režisora Ulda Tīrona "Pēdējā Ļeņina eglīte", portālu "Delfi" informē JRT pārstāve Inga Liepiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vilis Daudziņš par sniegumu "Ļeņina pēdējā eglītē" saņēmis Spēlmaņu nakts 2017/2018 nomināciju kā "Gada aktieris" par Ļeņina lomu, savukārt Jānis Sniķers nominēts kā "Gada gaismu un video mākslinieks".

Otra spēlētākā šīs sezonas izrāde bijusi "Marķīze de Sada" (režisors Alvis Hermanis). Sandra Kļaviņa par de Senfonas lomu nominēta kā Spēlmaņu nakts 2017/2018 "Gada otrā plāna aktrise", savukārt Jozs Statkevičs par darbu izrādē saņēmis nomināciju kā "Gada kostīmu mākslinieks".

Režisors Vladislavs Nastavševs par izrādi "Cerību ezers aizsalis" nominēts kā "Gada režisors". Izrāde saņēmusi nomināciju "Gada lielās formas izrāde", abi jaunie aktieri Marija Linarte un Āris Matesovičs nominēti kā "Gada jaunie skatuves mākslinieki", bet Vilis Daudziņš par Omes lomu – kā "Gada aktieris".

Režisora Mārča Lāča izrādes "Process" galvenās lomas atveidotājs Toms Veličko nominēts kā "Gada jaunais skatuves mākslinieks".

"Dieviņš pillā" (režisors Alvis Hermanis) – nominēta kā Spēlmaņu nakts 2017/2018 "Gada lielās formas izrāde" un ir starp balvas "Kilograms kultūras" 2018. gada pirmā pusgada nominantiem. Aktrise Guna Zariņa par Aivara Neibarta (Ņurbuļa) lomu izvirzīta Spēlmaņu nakts 2017/2018 nominācijā kā "Gada aktrise".

"Kas ir Silvija?" (režisore Māra Ķimele) – pretrunīgi vērtēta izrāde, kas radījusi lielu skatītāju interesi un ir bijusi pilnībā izpārdota.

Šajā sezona teātra štatā ir bijuši 16 aktieri, no kuriem nodarbinātākie bijuši Vilis Daudziņš un Kaspars Znotiņš, savukārt no aktrisēm – Baiba Broka un Guna Zariņa.

Sezonas laikā JRT ir devies vairākās viesizrādēs gan uz reģioniem (Siguldu, Valmieru, Madonu, Ventspili, Rēzekni), gan uz citām valstīm. Gada sākumā ar izrādi "Brodskis/Barišņikovs" teātris pabija Toronto (Kanādā) un ASV pilsētās Čikāgā un Bostonā. Jūnijā izrāde "Garā dzīve" tik rādīta Telavivas (Izraēlā) teātra skatītājiem, bet vēl jūnijā un jūlijā ar izrādi "Brodskis/Barišņikovs" dosies uz Neapoli, Florenci un Venēciju.

"Šī ir bijusi viena no izaicinošākām JRT teātra sezonām, jo jauno telpu apgūšana prasīja daudz resursu un enerģijas gan no administrācijas un tehnisko darbinieku, gan aktieru un režisoru puses. Jāsaka liels paldies mūsu uzticamajam skatītājam par lojalitāti un novērtējumu, piepildot abas skatītāju zāles arī mūsu jaunajā pagaidu mājvietā," atzīst JRT direktore Gundega Palma.

Jauno teātra sezonu JRT 1. septembrī uzsāks ar Alvja Hermaņa jauniestudējumu – Treisija Letsa lugu "Linda Vista" ar Andri Keišu galvenajā lomā. Savukārt 9. septembrī paredzēta pirmizrāde vācu dramaturga Geca Leinevēbera iestudētai izrādei "Latviešu laupītāji" (pēc Frīdriha Šillera lugas "Laupītāji").

Tags

Aivars Neibarts Alvis Hermanis Andris Keišs Baiba Broka (aktrise) Guna Zariņa Jaunais Rīgas teātris Kaspars Znotiņš Māra Ķimele režisors Mārcis Lācis Sandra Kļaviņa Spēlmaņu nakts Toms Veličko Vilis Daudziņš Vladislavs Nastavševs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form