Kaņepes Kultūras centrā būs skatāma izrāde par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu
Foto: LETA

Kaņepes Kultūras centrā šovakar, rīt, 14.aprīlī, 25.aprīlī, kā arī 26.aprīlī plkst.19 būs skatāma izrāde par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes "Padegs un Padegs" scenāriju, iedvesmojoties no Jāņa Kalnača grāmatas "Rīgas dendijs un autsaiders. Kārlis Padegs" un izmantojot izvilkumus no 20.gadsimta 20., 30.gadu preses, rakstījis dramaturgs Ivo Briedis. Kārļa Padega lomā iejutīsies jaunais aktieris Mārtiņš Upenieks, bet mākslinieka iekšējo balsi atveidos Inga Tropa. Izrādes mākslinieks - Māris Ruskulis.

"Kā režisoru un radošu personu mani saista un interesē Padega personība - viņa raksturs, uzskati, dzīves izpratne, laikmeta redzējums, idealizētā dekadence, drosmīgais erotisms dzīvē - un kā tas viss krustojas un veido viņa mākslu. Ir sajūta, ka viņš sevi ir izdomājis. Mēģinājis savu privāto dzīvi, savu publisko personu veidot kā mākslas objektu. Manuprāt, viņa dzīve ir mēģinājums radīt artefaktu, kuru viņš tā arī nesasniedz," izteicies iestudējuma režisors.

Izrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Tās veidotāji ir nodibinājums "Mūzikas un mākslas atbalsta fons", kas dibināts 2002.gadā ar mērķi atbalstīt un veicināt Latvijas mūzikas un mākslas attīstību, progresīvus jaunrades procesus, piedalīties aktuālos kultūras dzīves notikumos, kā arī īstenot kultūras vērtību popularizēšanu, izplatīšanu un pieejamību plašai sabiedrībai. Nodibinājums jau ir īstenojis vairākus iestudējumus par izcilām personībām - izrādes "Benjamiņa. Kā dzīvot modernam", "Aisedora. Baskājainā dejotāja", "Pauļuks. Rāmji", atjaunotas izrādes "Parīze-Rīga-Parīze" par māksliniekiem Rūdolfu un Elvīru Piņņiem un "Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība".

Biļetes pieejamas internetā.

Tags

Kārlis Padegs Mārtiņš Upenieks Mirdza Ķempe
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form