Latvijas Leļļu teātris 69 gadu jubileju atzīmē ar klinģeri
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Leļļu teātrim šodien, 4.oktobrī, aprit 69 gadi. Īpašas svinības gan par godu šim pasākumam rīkotas netika un teātra dzimšanas dienu kolēģi atzīmēja slēgtā lokā ar kliņģeri, ziņo teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc direktora Viļņa Beķera īsas, svinīgas uzrunas, lielais svētku kliņģeris tika sadalīts 40 gabalos starp aktieriem, leļļu māksliniekiem un administrāciju un kopīgi notiesāts.

Leļļu teātra aizsākumi meklējami 1942. gadā, kad kara laikā Krievijas pilsētā Ivanovā tika izveidots Latvijas PSR Valsts Mākslas ansamblis. Tā sastāvā radās leļļinieku grupa, kas sniedza priekšnesumus Krievijas teritorijā esošajiem Latvijas iedzīvotājiem un karavīriem. Vēlāk, 1944. gada 4. oktobrī, dibināts Latvijas PSR Valsts leļļu teātris.

Tā pirmie vadītāji bija dzejniece Mirdza Ķempe un rakstnieks un tulkotājs Jānis Žīgurs. Neilgi pēc dibināšanas teātra rīcībā tika nodotas bijušā kinoteātra "Radio Modern" telpas K. Barona ielā.

Nākamgad gaidāmo teātra apaļo jubileju gan jau ieplānota virkne 70. dzimšanas dienai veltītu pasākumu, sola teātra pārstāvji.

Tags

Mirdza Ķempe Valsts leļļu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form