Liepājas teātris viesosies Rīgā un Valmierā
Foto: Publicitātes foto

Liepājas teātris septembrī un oktobrī ar viesizrādēm ciemosies Rīgā un Valmierā, piedāvājot skatītājiem noskatīties vairākus iestudējumus, informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

26. septembrī plkst. 12 Dailes teātrī tiks gaidīti mazie skatītāji, viņu skolotāji, vecāki un vecvecāki, lai kopā justu līdzi Sprīdītim (attēlā), apceļojot pasauli un mēģinot atrast, kur nauda žāvējas. Muzikālo izrādi pēc Annas Brigaderes lugas motīviem iestudējis režisors Valdis Lūriņš, mūziku sarakstījis Valdis Zilveris.

Bēgot no ļaunās pamātes un meklējot savu Laimes zemi, Sprīdītis ceļā satiks gan Sīkstuli, gan pašu Nelabo, kā arī Princesi Zeltīti, līdz apjautīs, ka Laimes zeme ir paša mājās. Titullomā – Rolands Beķeris!

26. un 27. septembrī Dailes teātrī iespējams noskatīties arī Dž.Dž.Džilindžera iestudēto komisko parodiju "Atsaldētais". Iestudējuma laikā iepazīsiet Kalmanu ģimeni, kura, gribēdama saņemt 3 miljonus, pieņems pie sevis Atsaldēto – cilvēku, kurš 1907. gadā iekļuvis kuģa avārijā un iesalis Antarktīdas ledū, lai tieši pēc 105 gadiem tiktu atrasts, atsaldēts un izrādītos dzīvs!

Taču pašam Atsaldētajam liksies, ka komā pavadījis vien kādu mēnesi, un Kalmanu ģimenes uzdevums būs šo mītu saglabāt, lai notiktu, kas notikdams. Kā jau komēdijā pieņemts, skatītājus gaida dažādi negaidīti pavērsieni un tēlu vizuālās pārvērtības.

Atsaldētā lomā – Egons Dombrovskis, pārējās lomās – Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Anete Berķe, Leons Leščinskis, Kaspars Gods, Rolands Beķeris, Laura Jeruma un Anda Albuže.

Savukārt 23. oktobrī Valmieras Drāmas teātrī skatītāji varēs sekot līdzi lielākā fantazētāja un meļa Minhauzena gaitām, noskatoties muzikālo leģendu "Minhauzena precības" Valda Lūriņa režijā. Arī šis iestudējums tapis, sadarbojoties ar komponistu Valdi Zilveri. Par vēlmi mīlēt un būt patiesi mīlētam, par vēlēšanos izrauties no ikdienības un dzīves svinēšanu – tās ir dažas no būtiskākajām lietām, par kurām stāstīs un cīnīsies sapņotājs Minhauzens.

Mierīgu vakaru Duntes muižā izjauc princeses un viņas pavadoņu ierašanās. Kopā ar raibo kompāniju ierodas arī Minhauzens. Viņa stāsti sadusmo pils īpašnieci Jakobīni, bet uzjautrina pārējos viesus. Un tikai vienam cilvēkam Minhauzens spēj atklāt savu patieso dabu – ilgas pēc sapņu zemes Ulubeles, kur paslēpties no ikdienas kņadas – zemes, kur vienmēr spīd saule, kur nabagais jūtas bagāts un ikviens spēj patiesi mīlēt…

Minhauzena lomu atveido Mārtiņš Kalita, viņa mīļoto Jakobīni – Everita Pjata. Pārējās lomās – Rolands Beķeris, Laura Jeruma, Sigita Jevgļevska, Edgars Pujāts, Gatis Maliks, Armands Kaušelis, Anita Kvāla, Kaspars Kārkliņš, Anda Albuže, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Agnese Jēkabsone, Ilze Jura un Anete Berķe.

Arī Valmierā būs iespējams noskatīties izrādi bērniem "Sprīdītis". Tā tiks spēlēta 22. un 23. oktobrī.

Tags

Egons Dombrovskis Liepājas teātris Mārtiņš Kalita Rolands Beķeris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form