Liepājas Universitāte abiem Liepājas teātriem sagatavojusi desmit jaunus aktierus
Foto: F64

Liepājas Universitāte (LiepU) abiem Liepājas teātriem sagatavojusi desmit jaunus aktierus, informēja LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektdien, 16. jūlijā, izlaidums notiek LiepU Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes programmas "Aktiermāksla" absolventiem, kursa vadītājs Herberts Laukšteins.

Diplomus par iegūto humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslā saņem desmit absolventi – Liepājas teātris iegūst deviņus jaunos aktierus, bet Liepājas Leļļu teātris – vienu.

Pirms četriem gadiem pēc LiepU Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekānes Zandas Gūtmanes un Liepājas teātra iniciatīvas ar Liepājas domes atbalstu tika izveidots studentu kurss aktiermākslā ar mērķi sagatavot aktierus Liepājas teātrim. Šī kursa pedagogs ir Dmitrijs Petrenko.

Kā stāstīja Laiveniece, četru gadu laikā topošie aktieri apguva aktiermeistarību, kustības mākslu, vokālu, runas mākslu, kā arī ieguva akadēmiskās zināšanas dramaturģijā, literatūrā un psiholoģijā. Studenti mācījās, dzīvoja un veidojās par aktieriem gan, strādājot ar Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes, gan Liepājas teātra pedagogiem.

Četru gadu laikā ir radītas un skatītāju vērtējumam nodotas vairākas izrādes. Bakalaura darbā ir tapusi Dmitrija Petrenko iestudētā Alekseja Arbuzova luga "Cietsirdīgās spēles", kura jau no augusta ir iekļauta Liepājas teātra repertuārā, Kristīnes Brīniņas režijā tapa izrāde-pastaiga "Upe", bet diplomdarbā Ferdinanda Bruknera luga "Jaunības slimība" pārtapusi Māras Ķimeles iestudētā izrādē "Diagnoze - jaunība", kura arī ir iekļauta Liepājas teātra repertuārā.

Savukārt viena no kursa absolventēm strādās Liepājas Leļļu teātrī, kurā ciešā sadarbībā ar režisori Leldi Kaupužu tapusi bērnu izrāde "Harolds un pīle".

Izlaidumā skanēja absolventu pateicības vārdi pedagogiem un pedagogu atmiņas par studijās aizvadīto laiku. Kursa vadītājs Laukšteins jaunajiem aktieriem dāvināja atslēgas, kuras savulaik ir slēgušas dažādas Liepājas teātra durvis. Kursa režisors Petrenko pateicās par vienreizējo iespēju audzināt pašam savu kursu, atzīstot, ka jaunie aktieri ir pelnījuši "labāko teātri, labākās lomas un labākos režisorus."

Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Gūtmane, atzīstot, ka šie četri gadi ir bijuši cilvēcības un sevis iepazīšanas skola, kopā ar universitātes rektori Daci Marku vēlēja absolventiem interesantu un piepildītu dzīvi Liepājas teātrī.

Tags

Liepājas leļļu teātris Liepājas teātris Liepājas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form